Wirus wyłącza komputer po starcie

Witam
Ściągnąłem wczoraj wirusa który po starcie systemu go automatycznie wyłącza. Pokazuję się pulpit i jakiś komunikat po niemiecku od osoby która stworzyła tego wirusa i komputer sie wyłącza. Mam windowsa 7. Próbuję właśnie zrobić format lecz gdy klikam klawisz bootowania to tak jakby bootowanie sie skippuje i włącza normalnie system. Nie działa mi po prostu bootowanie albo robie coś źle. Próbowałem coś zdziałać w trybie awaryjnym itd ale nie działa myszka ani klawiatura jak wlaczy się system. Dodam też że włącza się cmd i jest komenda shutdown -a i włącza sie druga konsola i tam już jakieś “erase”. Jakieś pomysły? Mam nadzieje że nie będę musiał kupowac nowego dysku :frowning:

To na pewno nie! W ostateczności wyzeruj (wymaż) twardy dysk. Opisów w sieci jest bardzo dużo, np. Wymazanie dysku twardego programem Activ@KillDisk lub https://tipy.interia.pl/artykul_8485,jak-wyzerowac-dysk-twardy.html Zawartość dysku legnie utracie! Po tym zainstaluj system od nowa.

Dziękuję za pomoc. Powalcze z tym dzisiaj jak wrócę do domu. Dam znać później jak poszło.

Uruchamianie FRST w środowisku WinRE

1 polubienie

Witam
Dopiero dzisiaj miałem chwile i się za to zabrałem. Skasowalem wszystko programem kill disc i gdy chcę zainstalować Windows przy bootowaniu wyskakuje komunikat

" reboot and select proper boot device or insert boot mediq in selected boot device and press a key"
Jest to oryginalny Windows i z kill disc nie miałem takich prorblemow.
Nie mam do wyboru opcji boot from cd/dvd tylko

  1. Sata sm: st3500413as
  2. Sata pm: tsstcorp cddvd sh-2
    Obstawiam ze bootowanie z cd/dvd to opcja druga ale ona jak i pierwsza nic nie zmieniają dalej pokazuję sie ten komunikat :frowning: to już ostatnia prosta a jak zwykle są problemy :stuck_out_tongue:

Ta pozycja jest właściwa dla napędu CD-DVD. Jeśli Ci z niej płyta nie startuje z bootowaniem, to coś nie gra z instalatorem, płytą itp.

Spróbuj z innym nośnikiem, to znajdziesz powód, dlaczego nie bootuje.

Ściągnąłem właśnie z internetu windowsa i dzieje się to samo. To samo z pendrive… Dziwne że nie było problemów z kill disc a z windowsem są. Sprobuje jeszcze ogarnąć windowsa z internetu jak ten oryginalny nie działa.

Łap: https://www.dobreprogramy.pl/Windows-ISO-Downloader,Program,Windows,78497.html

Dzieki bardzo zaraz pobiore. Zostanie mi tylko uruchomić z pendrive bo puste płyty mi się już skończyły :smile: jezeli chodzi o uruchomienie z pendrive to muszę pobrać to co mi dałeś i nic nie zmieniając wrzucić na pendrive i bootowanie ustawić z pendrive tak?

Jezeli dalej będzie ten sam komunikat to co mam zepsute w kompie bo to niemożliwe że 2 płyty nie działają i 2x win z pendrive

To programik do pobierania iso Windowsów i Office. :slight_smile:

Dobra działa komputerek jest już Windows. Dziekuje wszystkim za pomoc bez Was pewnie bym sie wykosztowal :wink: . Jakby problemów było mało to nie mogę tylko sterowników zainstalować z plyty… Stacja dvd pobuczy pobuczy i przestaje pracować jakby wgl nie wykrywala płyt. Możliwe że to dlatego bootowanie nie działało z płyty… mam nadzieje że to już ostatni problem z ta stacją dysków bo chyba wyczerpalem limit problemów z tym komputerem :smile: Jakis pomysl czemu nie czyta płyt?

PS pendrive wykrywa więc jezeli nie będzie działać stacja dysków to po prostu zgram wszystko na pendrive