Wirus wyłanczający antywirusa


(Ewa Koscielska) #1

Witajcie, mam wielki problem.

Przede wszystkim prawie nie znam się na komputerach dlatego jestem w wielkiej rozpczay. Zainstalowalam jakimś cudem wirusa, który zamyka mi antywirusa, i wszystkie okna gdy tylko wpisze w google wirus, pokazuje sie komunikat " ze storna zawira wirusa" i sie zamyka. Ogolnie mam legalnego wirusa ESED. Wiec uruchomiłam komputer w trybie awaryjnym i zaznaczyłam " uruchom ostatnie poprawne działanie systemu" czy cos w tym stylu... i włączylam kompa normalnie od razu przeskanowałam go ( udało się nie wiem czemu ) ale wiem, że nadal mam tego wirusa... komputer mi zamula, okna nie posiadają ikonek w pasku zakładek... Co mam robić ? wiem że można zainstalować combofix ale musiałby mnie ktoś pokierować... co ja mam robić, proszę, pomóżcie i przepraszam jesli powtarzam wątek czy cos :frowning:


(Acorus) #2

analiza-dezynfekcja-zestaw-narzedzi-nieingerencyjnych-t485632.html


(Ewa Koscielska) #3

http://wklej.to/ZEuKk

http://wklej.to/lwUWx


(Acorus) #4

Odinstaluj Babylon toolbar.Uruchom OTL i w okno (Własne opcje skanowania/Script)wklej:

Kliknij Wykonaj skrypt.Zatwierdź restart komputera. Zapisz raport, który pokaże się po restarcie. Następnie uruchom OTL ponownie, tym razem kliknij (Skanuj).

Pokaż nowy log OTL.txt oraz raport z usuwania.


(Ewa Koscielska) #5

http://wklej.to/aDObA

http://wklej.to/Uh6zb


(Agatonster) #6

ewka1234 ,

Proszę zapoznać się z tematem i poprawić tytuł na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.


(Acorus) #7

W OTL użyj opcji Sprzątanie.Przeskanuj progr.Malwarebytes Anti-Malware http://www.malwarebytes.org/products/malwarebytes_free

Przed skanowaniem wykonaj RĘCZNĄ AKTUALIZACJĘ BAZY SYGNATUR WIRUSÓW Malwarebytesa "Uruchom Malwarebytes, przejdź do zakładki Aktualizacja, Sprawdź aktualizacje."


(Ewa Koscielska) #8

Ok, ,,Skanowanie zakończyło sie pomyślnie, nie wykryto zadnych zagrozeń." Czy to już wszystko ? Czy to oznacza, że nie mam żadnego wirusa ?


(Acorus) #9

Jak nie wykryło to czysto.


(Ewa Koscielska) #10

Dziekuję !!