Wirus zablokował komputer, jak odzyskac pliki

(Damianhaq) #1

Witam, kolega ma zablokowany komputer bo wirus który udaje policje i chce kase go zablokował i nie da się nic zrobić bo jak sie odpala komputer to wyskakuje od razu ta informacja żeby zapłacić itp. W trybie awaryjnym tez. Kolega ma 2 dysk wgraliśmy tam windowsa ale to chyba nieważne. Chodzi o to ze dal mi dysk ten z wirusem i muszę wyciągnąć pliki z niego, byle jakim sposobem bo dysk potem sformatuje. Teraz pytanie jak to zrobić. są 3 opcje:

1. czytałem trochę i myślę czy ta instalacja nakladkowa czy jakoś tak, mogla by załatwić sprawę bo zastąpiła by pliki systemowe, by się odpaliło normalnie i skopiowało pliki.

2. Albo np podłączyć 2 dyski i odpalić kompa z nowego i zwyczajnie wejść na drogi dysk po pliki ale nie wiem czy tak się da i nie wiem czy będę wiedział jak podłączyć bo to te nowsze kable sata czy coś i te slave, master to tez za bardzo nie wiem o co chodzi .

3. Wy mi powiecie jak to zrobić :slight_smile: Pozdrawiam

nie mogę żadnych logów robić bo nie mogę podłączyć tego dysku u mnie

(Gutek) #2

A jaka to informacja, czy nie czasem że system jest nielegalny i musi zakupić?

(Damianhaq) #3

to wirus na 100% :slight_smile:

(Gutek) #4

dlaczego nie możesz podłączyć? Podłącz i przeskanuj Dr. Web CureIt - http://www.dobreprogramy.pl/Dr.WEB-Cure ... 12976.html

(Damianhaq) #5

nie wiem czy to tak jest ale ja mam dyski ata te stare, a to sata ten nowy i te "wtyczki" nie pasują bo są mniejsze

(Gutek) #6

Pytam ponieważ napisałeś

skoro nie możesz go podpiąć to nie widzę sposobu. Chyba, że masz przejściówkę, albo zwykły adapter uniwersalny

(Damianhaq) #7

ja na razie szukam sposobu, potem to u qmpla zrobię. Musiał mi dać ten dysk z innych powodów ;p

Dlatego się pytam co najlepiej zrobić, Dr. Web CureIt co ten program dokładnie robi?

(luger) #8

Dr. Web CureIt to skaner antywirusowy i powinien usunąć tego wirusa. Jak nie ten to inny, bez paniki. Wirus w systemie to w dzisiejszych czasach nie tragedia.

http://www.dobreprogramy.pl/Dr.WEB-Cure ... 12976.html

(Gutek) #9

damianhaq przecież link masz wyżej? A tam opis :slight_smile:

(Damianhaq) #10

Czyli najlepiej by było podłączyć go, odpalić wina z 2 dysku, wejść na tego i wziąć pliki? jeśli tak to znacie jakiś poradnik jak podłączyć żeby te 2 dyski działały?