Wirus zablokował komputer, jak odzyskac pliki

Witam, kolega ma zablokowany komputer bo wirus który udaje policje i chce kase go zablokował i nie da się nic zrobić bo jak sie odpala komputer to wyskakuje od razu ta informacja żeby zapłacić itp. W trybie awaryjnym tez. Kolega ma 2 dysk wgraliśmy tam windowsa ale to chyba nieważne. Chodzi o to ze dal mi dysk ten z wirusem i muszę wyciągnąć pliki z niego, byle jakim sposobem bo dysk potem sformatuje. Teraz pytanie jak to zrobić. są 3 opcje:

  1. czytałem trochę i myślę czy ta instalacja nakladkowa czy jakoś tak, mogla by załatwić sprawę bo zastąpiła by pliki systemowe, by się odpaliło normalnie i skopiowało pliki.

  2. Albo np podłączyć 2 dyski i odpalić kompa z nowego i zwyczajnie wejść na drogi dysk po pliki ale nie wiem czy tak się da i nie wiem czy będę wiedział jak podłączyć bo to te nowsze kable sata czy coś i te slave, master to tez za bardzo nie wiem o co chodzi .

  3. Wy mi powiecie jak to zrobić :slight_smile: Pozdrawiam

nie mogę żadnych logów robić bo nie mogę podłączyć tego dysku u mnie

A jaka to informacja, czy nie czasem że system jest nielegalny i musi zakupić?

to wirus na 100% :slight_smile:

dlaczego nie możesz podłączyć? Podłącz i przeskanuj Dr. Web CureIt - http://www.dobreprogramy.pl/Dr.WEB-Cure … 12976.html

nie wiem czy to tak jest ale ja mam dyski ata te stare, a to sata ten nowy i te “wtyczki” nie pasują bo są mniejsze

Pytam ponieważ napisałeś

skoro nie możesz go podpiąć to nie widzę sposobu. Chyba, że masz przejściówkę, albo zwykły adapter uniwersalny

ja na razie szukam sposobu, potem to u qmpla zrobię. Musiał mi dać ten dysk z innych powodów ;p

Dlatego się pytam co najlepiej zrobić, Dr. Web CureIt co ten program dokładnie robi?

Dr. Web CureIt to skaner antywirusowy i powinien usunąć tego wirusa. Jak nie ten to inny, bez paniki. Wirus w systemie to w dzisiejszych czasach nie tragedia.

http://www.dobreprogramy.pl/Dr.WEB-Cure … 12976.html

damianhaq przecież link masz wyżej? A tam opis :slight_smile:

Czyli najlepiej by było podłączyć go, odpalić wina z 2 dysku, wejść na tego i wziąć pliki? jeśli tak to znacie jakiś poradnik jak podłączyć żeby te 2 dyski działały?