Wirusy herss.exe i cvasds0.dll

Witam,

Prawdopodobnie na pendrivie przeniosłem 2 wirusy: herss.exe i cvasds0.dll. Jak na razie problemy, które zauważyłem to brak możliwości włączenia wyświetlania ukrytych plików i same pojawiają się rozszerzenia plików.

Będę wdzięczny za sprawdzenie logów i pomoc w pozbyciu się tych wirusów.

OTL.TXT

Extras.TXT

Uruchom OTL i w oknie Custom Scans/Fixes wklej to:

Kliknij w Run Fix. Zatwierdź restart komputera. Zapisz raport, który pokaże się po restarcie.

Następnie uruchom OTL ponownie, tym razem kliknij “Run Scan”.

Pokaż nowy log OTL.txt oraz raport z usuwania.

jessi

Bardzo dziękuję za pomoc. Problem chyba rozwiązany, wszystko wróciło do normy, antywirusy ani antyspyware nic nie znalazły.

Raport z usuwania:

Nowy Log OTL.Txt:

I pozostał jeszcze jeden problem. Co zrobić z pendrivem, który jest prawdopodobnie zawirusowany? Jak usunąć z niego wirusy żeby nie zarazić znowu komputera i nie utracić danych z pendriva?

Jeszcze raz dzięki!

Nowy log jest czysty.

Użyj szczepionki >Flash Disinfector

To nie jest proste, bo najlepszym sposobem jest sformatowanie pena.

Można próbować ComboFixem, przy podpiętym penie

Można też ręcznie:

Podepnij urządzenie. Nie otwieraj go z dwukliku (to wykona trojana, o ile trojan tam jest), tylko z prawokliku opcja Przeglądaj. I ręcznie skasuj szkodliwą zawartość przez SHIFT+DEL.

jessi

Z penem nie było już problemów. Po włożeniu NOD przeniósł jeden plik do kwarantanny, potem przeskanowałem go programami od trojanów i nic więcej już nie znalazło. Co musiałem to ocaliłem a dla pewności po wszystkim sformatowałem.

Jessi, dzięki.