Wirusy i wysokie pingi

Witam.

Zrobilem wszystko, co moglem i nadal pojawia sie problem, totez postanowilem zwrocic sie do Was o pomoc.

Mialem pelno wirusow, totez zainstalowalem:

  • Spybot’a

  • Prevx’a

  • Spyware Doctor’a

Znalazlo mi mase plikow… Oczywiscie usunalem je… min. torpig mi sie znalazl, z ktorym mialem najwiecej problemow, ale niby sie usunal.

Prrevx1 znalazl mi: msasvc.exe i ndnuninstall7_48.exe - sa w Jail’u :wink:

SpyBot: Microsoft.WindowsSecurityCenter_disabled, Microsoft.WindowsSecurityCenter.AntiVirusDisableNotify Microsoft.WindowsSecurityCenter.FirewallDisableNotiry, Microsoft.WindowsSecurityCenter.UpdateDisableNotify, avenuea A.Inc., DoubleClick, FastClick,MediaPlex,Tradedoubler i WebTrends Live - calyczas to mi znajduje…

SpywareDoctor znajduje: Tracking cokkies, Advertising (pliki cookie) i Dollarrevenue (w rejestrze siedzi). Za kazdym razem, gdy to usuwam, pojawia sie poraz kolejny przy nastepnym skanowaniu.

Jako FireWalla mam ZoneAlarm’a.

Gdy juz skanowania sie zakonczyly i pousuwalem to cale badziewie, uruchamiam na nowo i znajduje kolejne syfy, czesto te same…

Jednakze internet nadal wolno mi chodzi… Mam dwa kompy w domu i wczesniej pingi do onetu mialem w granicach 20, teraz po 800. Gdy odlacze moj komputer z sieci i pinguje onet na drugim kompie, pingi sa takie, jak byc powinny - tj. ~20.

Nie moge zainstalowac akutalizacji windowsa. Pobralem je, ale gdy chce uruchomic ich instalacje, komputer nagle sie wylacza po 5% instalacji.

Log z HiJackThis

Logi z Silent Runners:

Czy jest ktos w stanie mi pomoc?

Prosilbym o mozliwie jak najszybsze odpowiedzi, gdyz bardzo zalezy mi na szybkim rozwiazaniu tego problemu.

Z gory dziekuje.

PS. Co mam zrobic z aktualizacjami Windowsa? Mam XP, SP2.

Pozdrawiam.

Sam to dodawałeś?

Jeżeli tak, to zostaw. Jeżeli nie, to usuń wpisy Hijackiem :slight_smile:

Logi są czyste. Przeczyść rejestr (polecam do tego jv16 PowerTools), zrób defragmentację, oraz przejrzyj: Optymalizacja XP

Wejdź: Start -> uruchom -> msconfig i w zakładce uruchamianie odznacz (według Ciebie) niepotrzebne przy autostarcie programy :slight_smile:

tak, sam to dodawalem, to strony z mojej pracy…

A co z tymi wirusami? :confused:

W logach nic nie widać. Zrób skan AVG AntySpyware 7.5 po update i wrzuć raport :slight_smile:

Teraz jest taki:

Wczesniej byl taki:

Tylko co z tą aktualizacją windowsa?

I z tym wolno działającym netem? Na pewno nie jest to wina providera…

Poczytaj o tym jak uzyskać dostęp do folderu System Volume Information i usuń znalezione śmieci

:arrow: http://support.microsoft.com/kb/309531/PL/

Proponuję usunąć program Spyware Doctor ponieważ jest on wątpliwej reputacji. Sposób na usunięcie go podałem tutaj:

:arrow: http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … 332#791332

OK, zapuscilem AVG i usunalem syfy z tego folderu…

A co do Spyware Doctora - jako jedyny znajduje mi Dollarrevenue… chociaż usuwam go Doctorem, to i tak pojawia się przy następnym uruchamianiu Windowsa…

Czyli rozumiem, ze mam usunąć Doctora tak?

Usuń, AVG 7.5 wystarczy w zupełności :slight_smile:

Ok :slight_smile:

A co z tym Dollarrevenue? :wink:

Gdzie on go wykrywa (podaj dokładną ścieżkę)? :slight_smile:

no ok, to będę musiał go raz jeszcze zainstalować :wink:

Złączono Posta : 14.12.2006 (Czw) 12:45

Przeskanowalem Doctorem:

Znalazl mi z 20cookie’sów, niestety nie jest podana dokladna ścieżka :confused:

Znalazl także:

-Trojan.Downloader.AEU

-Dollarrevenue

Gdy usuwam to Doctorem, to przy następnym uruchamianiu Windy pojawja się to ponownie…

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … ce8e29d2c3 - tutaj mi powiedzieli, że moge mieć także HaxDoora… Niestety, nie mam płyty instalacyjnej przy sobie… Toteż ściągnąłem XoftSpySE, który niby znajduje tego trojana. Zapuściłem skanowanie i nie znalazło go…

Ciasteczka są niegroźne. Co jakiś czas opróżniaj za pomocą tego narzędzia -> http://www.idg.pl/ftp/pc_9705/ATF.Cleaner…html wszystkie TEMPy :slight_smile:

no wiem, ze cookies’y są mało groźne :wink:

Ale co z tym dollarrevenue? całyczas siedzi mi to w rejestrze… Co usune, nawet ręcznie, to pojawia sie przy następnym bootowaniu komputera…

Spyware Dcotor to aplikacja wątpliwej reputacji i pokazuje czasami np. dobre rzeczy jako złe. Dlatego proponuję go usunąć.

Możesz preskanować na nowo AVG i pokazać raport.

Usunąłem doctora.

Przeskanowałem AVG - tylko cookies’y znajduje.

W między czasie zorientowałem się, że windows’owski firewall wyłącza się.

Przejrzałem ‘Zabezpieczenia’ w podglądzie zdarzeń i oto, co znalazłem:

Przeskanowałem komputer AVG i Prevx1 - nic nie znalazło… ■■■? :confused:

Start => uruchom => wpisz services.msc => znajdź usługę Centrum zabezpieczeń => prawy klawisz myszki i właściwości => Przy Stan usługi kliknij Uruchom , a Typ uruchamiania ustaw Automatyczny.

znów się wyłączyło, gdy zrestartowałem komputer :confused:

Hmm… poczytaj może to:

:arrow: Naprawianie firewalla XP SP2