Wirusy po formacie

Witam.

Mam pytania a mianowicie:

-Czy po formacie nadal mogę mieć jakieś wirusy ?

-Jeśli tak gdzie mogą się one znajdywać?

-Jak je wykryć ? (oprócz antywirusa)

Jeżeli robiłeś format z odłączonym wejściem sieciowym ( z odłączonym internetem ) to nie… jeśli jednak komputer był podłączony do sieci w czasie formatowania

to może wystąpić opcja zainfekowania systemu…

Sciągnij sobie szczepionkę -skaner Dr Web - http://www.dobreprogramy.pl/DrWEB-CureI … 12976.html i zrób pelne skanowanie systemu…

Pilnie potrzebuje odpowiedzi na to może dla niektórych banalne pytanie.Na laptopie przetrzymuje bardzo ważne dane jednak chciałbym go sformatować i używać przez miesiąc do rozrywki a następnie znowu używać go do pracy.Jednak muszę być w 100% pewny czy to jest bezpieczne.Szukałem w google i znalazłem sporą liczbę tematów o tym jednak nigdzie nie ma jednoznacznej odpowiedzi.

Odpowiedź już dostałeś: format całego dysku zniszczy wszystkie wirusy.

Zainfekowanie po formacie może nastąpić:

a) jeśli w czasie wgrywania nowego Systemu komputer będzie podłączony do netu

b) jeśli po wgraniu nowego Systemu zostanie użyty pendrive/inna pamięć przenośna

jessi

Raczej nie, chyba ze miałeś VIRUT VITRO. W przypadku zainfekowania wielu plików na dyskach jedynym sposobem jest usuniecie wszystkich partycji, wyłaczenie komputera z sieci, ponowne wlaczenie, utworzenie partycji, format i nstalka. Można usunąc go innym sposobem ale czasem sie nie udaje. VITRO objawia sie miedzyinnymi tym, ze nie mozna wejść w strony z antywirusami lub nie można uruchomic programu antywirusowego. VIRUT VITRO jest chyba najgorszym sysfem jaki widziałem, przenosi sie głównie przez nosniki wymienne w postaci autorun.inf z biblioteką dll, które sa plikami ukrytymi.

Dziękuje wszystkim za pomoc. Jeśli ktoś miałby jakieś ważne informacje na ten temat proszę pisać.