Wirusy - sprawdzone sposoby

Witam.

A wiec kumpel mial problem z wirusem lub z wirusami (tapeta pulpitu koloru czerwonego z ciemno czerwonym znaczkiem) i poprosił mnie o usunięcie tego. Tak więc chciałem zainstalować kaspersky trial jednak otrzymywałem komunikat że administrator komputera zabronił wykonania tej czynności - to pod koniec instalacjii. To samo podczas trybu awaryjnego. Mimo ze kumpel- tylko on uzywa kompa, nikt więcej. No dobra awast się zainstalował i skanował wszystko jeszcze na poziomie ładowania jądra i usunoł wszystko - wg programu. Po uruchomieniu systemu nadal czerwona tapeta - zmieniłem to szybko ale zaczeły sie ciągle strony internetowe otwierać i tapetka znowu czerwona. No to instalka ad-aware, znalazł tego ze 300 usunieto wszsytko, potem awast skanowanie i niestety wirus nie usunięty. Skączyło się na formacie. Czy ktoś zna dobry sposób na podobne sytuacje. Wole dmuchać na zimne, bo format mnie nie zadowala.

1 myśleć i nie instalować wirusów

2 wszystkie aktualizacje do Windowsa

3 SP 2 (XP)

4 Windows Worms Doors Cleaner

5 firewall

6 antywirus

7 pr. antyszpiegowski

8 przeglądarka Opera lub Firefox

…więcej w google

Istnieje coś takiego jak dział bezpieczeństwo i logi Hijack This

http://forum.dobreprogramy.pl/viewforum.php?f=16

… i jeszcze raz myśleć :mrgreen:

Do tego jeszcze polecam Acronis True Image,którym zrobisz obraz systemu i w razie jakiś problemów (niekoniecznie z wirusami) można przywrucić system w parę minut.

Trochę więcej wiedzy i formata by nie było.