Wirusy ,trojany, robaki itp

Mam pewien kłopot. Dotychczas korzystałam z programu antywirusowego NOD32. Sprawdzał się znakomicie, ale do czasu. Przed kilkoma dniami NOD32 wykrył u mnie Trojana Win32/DNSChanger.NAI i go zneutralizował. Pytanie tylko ,czy na pewno? Bo od tego momentu ,po starcie komputera w różnych porach czasowych otwierają się samoczynnie strony internetowe(prawie za każdym razem inne) no cóż na pewno nie z dobranockami dla dzieci,chyba wiecie o co chodzi. Próbowałam róznych sposobów, wyczysciłam juz wszystko co możliwe i niestety nic to nie dało, dalej te same obrazki.

Wobec tego wyrzuciłam NOD32 z kompa i zainstalowałam program trial Kaspersky.

Wykrył cztery zainfekowane pliki czy foldery, juz sama nie wiem dokładnie co ,ale zainfekowane koniem trojańskim o nazwie Trojan Downloader.Win32.Zlob.xzc .

Szukałam tych nazw w internecie, ale na polskich stronach nie ma o nich wzmianki, jedynie na obcojęzycznych w tym chiński, co nie bardzo mogę sama przetłumaczyć.

Może mieliście juz taki podobny lub ten sam problem i może znacie sposoby na usunięcie tego dziadostwa?

Nadmieniam ,że próbowałam dodatkowo już programu Spybote Search & Destroy, Spyware Doctor,każdy coś znalazł ,czyli zagrozenia niskiego ryzyka plus infekcje w tym znowu tego w/w trojana(który rzekomo został usuniety) ,użyłam narzędzia konfiguracyjnego systemu w celu wykrycia niepożądanych ścieżek(bez powodzenia), przywracałam system z daty 8,września na 2 września (skasowało wszystkie dane odnośnie łącza internetowego i musiałam wzywać serwisanta), gdzie wiem ,że jeszcze tego problemu nie było, no i nic nie pomaga :frowning: .Prosze o pomoc ,zaznaczam ,że jestem normalnym użytkownikiem bez wielkiego pojecia o informatyce i proszę o dosyć jeżeli już, proste wytłumaczenie tego dla mnie problemu. Z góry dziękuje wszystkim fachowcom Beata.

Podaj log z Combofix

Tak jak potrafiłam i zrozumiałam ,tak zrobiłam.Tu link do skanu Combofix mojego komputera

http://wklejto.pl/9774

Dzięki za pomoc

Nic nie widzę zrób skan -

Proszę pobrać i użyć Malwarebytes’ Anti-Malware

Wciskamy Skanuj , wybieramy dyski do skanowania i Rozpoczynamy skanowanie , na końcu wciskamy Usuń zaznaczone jak będą i Ok  :wink:

Zrobiłam ten skan w tym programie ,jaki zaproponował Gutek2222, wykrył ponownie tego samego trojana.Zlob ,o którym mowa powyżej w dwóch plikach.Usunęłam i czekam na rezultaty tego działania.Tutaj wynik tego skanu http://wklejto.pl/9787

Jednak zastanawia mnie fakt ,czy jest możliwe, że ten trojan się za każdym razem odnawia? Bo każdy z programów go usuwa i dalej jest to samo,

i pytanie drugie, czy mam usunąć tego Combofixa i Malwarebytes’ Anti-Malware.Jeżeli tak to jak? ,bo np. ten Combofix nie ma uninstalcji, no i mam tego Kasperskiego zainstalowanego

Dla Gutka buziaczek i to ogromny, zdaje sie ,że pomogło.Polecam się na przyszłość i proszę o odpowiedź na wcześniejszy mój post.Dziękuję Beata

Usuń ręcznie Combo jest na dysku C:\

Malwarebytes’ Anti-Malware we wszystkich programach i w Malwarebytes’ Anti-Malware masz usuwacza :wink: