Wirusy w aplikacjach ze sklepu Microsoft Windows 8.1

Ku mojemu zaskoczeniu uruchamiając grę pobraną ze sklepu Windows ,AVG pokazało detekcję i zablokowało apkę ,poziom zagrożenia był średni . Apka nazywała się Pocket Bowling 3D ,co ciekawe mam ją na swojej liście sklepowej ,ale nie mogę jej już zainstalować bo Microsoft ją usunął ze sklepu, tak samo jak grę Pengu Skijump. Czy takie zagrożenia płynące ze sklepu Microsoft są ryzykowne czy ktoś może zaaplikować w ten sposób keyllogery i wykradać hasła i loginy kont bankowych ,myślałem ze sklep Windows jest w 100% bezpieczny, a robi się to samo co w sklepie na androidzie.

Mogę się mylić, ale raczej to mało prawdopodobne, żeby MS dopuścił co takich rzeczy w swoim sklepie. Pewnie AVG wykryło coś, co według niego jest potencjalnym zagrożeniem i chce to zablokować, a w rzeczywistości może to byś niegroźny plik. 

MicroSoft dokładnie sprawdza aplikacje ze swojego sklepu. Jeżeli będziesz ufał AVG to daleko nie zajedziesz. :slight_smile:

No dobra wiem że antywirus może pokazywać fałszywy alarm ,ale niech ktoś z windows 8 znajdzie Pocket Bowling 3D (gra w kręgle) ,dlaczego została usunięta ?

A może po prostu developer sam ją usunął? A AVG pokazywał fałszywy alarm. Aplikacje do Sklepu Windows 8 są gruntownie weryfikowane i nic “z wkładką” nie powinno w teorii przejść.

Dodatkowo, aplikacje ze Sklepu są uruchamiane w odizolowanych środowiskach i mają nikłe możliwości ingerencji w system operacyjny. Wątpię, aby dało się stworzyć złośliwy kod o szerokim spektrum działania na tę platformę.

Aplikacja jest już do pobrania:

http://apps.microsoft.com/windows/pl-pl/app/pocket-bowling-3d/a7f83de0-f957-4047-93ef-3e5e8914bd6f

Tak jak myślałem, najprawdopodobniej developer musiał ją chwilowo usunąć ze Sklepu. “Pengu Skijump” również jest dostępny w Sklepie Windows.