Wirusy w nADSL

Witam, chciałam zapytać się o coś.

Ponieważ błędy Autoconnecta i nie łączenie się z netem mnie zbyt denerwowały, suzkałam darmowej alternatywy dla Ac czyli nADSL.

Podczas instalacji wyskoczyły okienka aviry o wirusach.

Zapodaje screeny. I pytam czy to mogł być false alarm? bo avira jest z tego znana że ma sporo fałszywych alarmów. Dodam że plik pobierałam ze strony producenta… i w tym samym FAQ pisało że plik nie zawiera wirusów. Podczas instalacji dopiero avira krzyczała.

Pozdro.

[]http://i47.tinypic.com/34s00vk.jpg[/]

[]http://i50.tinypic.com/ogla9s.jpg[/]

Program pobrany z oficjalnej strony, to raczej nie powinno być żadnych intruzów.

Najlepiej przeskanuj te pliki na http://www.virustotal.com/

Jak będzie mało pozytywnych wyników, to jest OK. :wink:

Od razu usunęłam, nawet nie zdążyłam odpalić(bo ja panikara jestem)

Czyżby nadwrażliwość aviry?

Jeśli mógłby ktoś ściągnąć to do siebie z avirą i przetestować czy też tak jest, będe wdzięczna.

Przeskanowanie nic nie daje,Norton 360 również wykrywa i blokuje trojana ale podczas instalacji programu,podobnie jak Avira.

Ciekawa sprawa. Zaraz napiszę do osoby odpowiedzialnej za ten program, chociaż i tak mi się zdaje że uda, że to nie on wpuścił mini niespodziankę… Ehh

Kaspersky też wykrywa wirusa :twisted:

Jako autor oprogramowania nADSL Connection zapewniam iz program nie posiada zadnego szkodliwego kodu natomiast problem tkwi w tym ze wykorzystuje funkcje systemu windows i prawdopodobnie stad te falszywe alarmy. Zapewne kazdemu z was zdarzylo sie kiedys ze jakis program byl wykrywany jako wirus a w rzeczywistosci byl to tylko falszywy alarm.

W FAQ na stronie oficjalnej zamiescilem skan pliku Setup

http://www.virustotal.com/pl/analisis/a … 1261417491

Jesli ktos nie wierzy w powyzszy skan prosze o przeslania pliku pobranego z oficjalnej strony osobiscie na virustotal.com badz inny serwis tego typu.

Plik setup mozna takze przeslac do analizy producenta oprogramowania antywirusowego :slight_smile:

Wydaje mi się iż w FAQ wszystko jest dobrze opisane jesli czegos brakuje zadajcie pytanie ja oczywiscie odpowiem i dodam do FAQ na stronie oficjalnej programu nADSL. Ze swojej strony moge zapewnic ze pliki sa czyste w 100% moj system chroni Eset Smart Security 4 i nigdy nie krzyczal o problemach z nADSL :slight_smile:

Sprawdzałem oczywiście plik setup i był czysty.Choć z drugiej strony powyższy link często służy twórcom wirusów do sprawdzenia czy wirusy są wykrywane w plikach przez programy antywirusowe . Rzecz tyczy instalki,po jej uruchomieniu zostaje wykryty trojan i zostaje usunięty, a sam program zostaje zainstalowany i działa.Antywirus to Norton 360 a sam programik był uruchomiony w środowisku wirtualnym. Oczywiście nie wdając się w szczegóły można zakładać iż program jest czysty,ale każdy sam musi ocenić czy instalować.

Problem wystepuje prawdopodobnie ze oddzielne moduly takie jak nConnect, nRestart, nDisconnect zostaly napisane i skonwertowane zewnetrznym programem w wersji poczatkowej wykrywalnosc przez strone virustotal wynosila 50% w pozniejszym okresie po tym jak doszedlem dlaczego programy antywirusowe wykrywaja blednie nADSL wykrywalnosc zmniejszyla sie do około 5% Problem jest jednak taki że kazde oprogramowanie antywirusowe posiada rozna baze sygnatur i czesc wykrywa dany plik jako wirus a czesc nie tak jak wspomnialem wyzej jesli ktos strasznie boi sie ze plik jest zainfekowany mozna wyslac plik nADSL do analizy producenta oprogramowania antywirusowego.

Osobiscie polecam pakiet Eset Smart Security 4

Ze swojej strony zapewniam poraz n-ty ze program jest wolny od plikow szkodliwych taki jak wirusy/trojany/spyware

Szczerze mowiac ja osobiscie nie widze sensu tworzyc oprogramowania i dodawac do niego szkodliwy kod, program na poczatku napisalem dla siebie jako ze AC strasznie sie sypal na systemie Windows Vista x64 pozniej zainteresowanie wzroslo i program byl uzywany w gronie znajomych, dalej zostal udostepniony na jednym z for i tam okazalo sie jest sens rozwijania programu :smiley: Pamietajcie ze nikt nikogo nie zmusza do korzystania z programu jesli nADSL nie spelnia waszych wymagan mozna szukac alternatywy :frowning:

Pozdrawiam

Gruchi

Rzecz w tym że wirus czy też trojan jest wykrywany podczas instalacji raczej nie na podstawie baz, lecz zachowania się programu.

Idea udostępniania za free tworzonego oprogramowania jest na pewno zaszczytna i wielu to docenia,ale nie zawsze stoją za tym czyste intencje.

Dziękuję za wyjasnienia.

No dobra, dzięki za wyjaśnienia ale mimo to, avira będzie cały czas krzyczeć i blokować! wiec i tak nie będę mogła go używać…

Co ten nRestart robi że avira krzyczy?

nADSL składa się z modulow dzieki czemu mozesz go wykorzystac w takich programach jak jDownloader itp. np jDownloader pobiera plik z rapidshare zaznaczasz w nim by restartowal automatycznie a w opcjach programu (Reconnection/External) wskazujesz sciezke do pliku nRestart np. C:\Program Files (x86)\nADSL Connection\nRestart.exe Teraz po kazdym pobranym pliku z rapidshare badz innego hostingu nastapi zmiana IP dzieki czemu konta premium beda zbedne jedyna wada tego sposobu to taka ze pliku nie mozna wznawiac oraz w przypadku niektorych serwisow ograniczona predkosc pobierania.

Jesli nadal chodzi o te falszywe alarmy, polecam zainstalowac pakiet Eset Smart Security

http://www.eset.pl/pobieranie/pobierani … urity.html

wersje trial i sprawdzic program nastepnie napisac czy wystepuja problemy z aplikacja :>

Później odpowiedzieć sobie na pytanie dlaczego u czesci antywirusow wystepuje problem

a u innej nie :slight_smile:

:arrow: nConnect - Odpowiada za połączenie po starcie systemu z interwałem takim jaki ustawiony jest w opcjach nADSL

:arrow: nRestart - Restartuje połączenie jeśli potrzebujemy zmienić numer IP bądź połączenie z internetem zostało utracone

:arrow: nDisconnect - Rozłącza nas z internetem :slight_smile:

Jesli chcesz uzywac nADSL mozesz:

:arrow: 1. Zmienic program antywirusowy

:arrow: 2. Korzystac z obecnego i dodac program nADSL do wykluczen (najlepiej caly katalog programu)

:arrow: 3. Poszukac zagranicznej alternatywy dla nADSL i AC (zdaje sie ze nic polskiego procz tych progamow nie ma)

Pozdrawiam

Gruchi

Ehe no jasne. Będę specjalnie zmieniała AV, a jeśli nie chcę płacić bo nie mam kasy ?

nie bawię się w ten program, bo w avirze nie ma czegoś takiego jak ‘dodaj do wykluczeń’ i poza tym jest po ang. co utrudnia.

Program wysłałem do analizy,pozostaje czekać na odpowiedz.

czy dostałeś może już jakąś odpowiedź od producenta ?

Tak,support Kasperskiego stwierdza:W przesłanym pliku nie znaleziono szkodliwego kodu.

Tak jak pisałem powyżej program jest kwalifikowany jako szkodliwy ze względu na zachowanie podczas instalacji.

Należy to uznać jako fałszywy alarm.

Pozdrowienia dla p.Gruchi z prośbą o dalszą pracę nad programem by nie dochodziło do nieporozumień bo sam program jest użyteczny i trudno raczej o zamiennika.