Wirusy w sieci domowej - probelm

Siemka,

wiecie co mam pytanko a mianowicie. Są u mnie podłączone 3 komputery do internetu. Każdy ma dostęp do neta, sieci domowej za pomocą routera. I pytanie czy jest możliwość że jak jeden z tych 3 kompów przegląda strony typu prono, xxx itp. itd. To zostanie jego komputer jakby katalizatorem i za pomocą tego kompa zostanie rozesłany jakiś wirus, szkodliwe oprogramowanie które może spowodować nawet uszkodzenie sprzętu ??

Chodzi mi konkretnie o komputery podłączone do tego kompa.

Ja mam 2 kompy podłączone i nic takiego mi się nie dzieje. Też mam router, jak masz antyvira to nie powinno się nic stać

chodzi mi o to czy moze cos takiego mieć miejsce czy jest to wogóle niedopuszczalne - może u Ciebie nikt nie przeglada takich stron. ( u mnie na necie opierą sie tez twlwfony VoIP i po jakości połączenia juz wiem czy dzisiaj wchodzono z tego kompa czy nie na xxx)

Ogólnie rzecz biorąc jest to możliwe. Np masz wirusa na dysku chcesz za pomocą miejsca sieciowego przesłać jakiś plik na inny komputer wtedy pojawia się możliwość przeniesienia wirusa.

A skąd to wiesz ? oglądano xxx czy ściagno cokolwiek innego dajmy 4h temu a dzwonisz teraz i co twierdzisz, że jak słaba jakość połączenia czy gorsza jak w nocy czy rano to że już oglądano xxx ? Śmieszne to dla mnie jest.

Oczywiście wirus może się rozesłać, te tańsze routery nie mają zapór takie jak te za 700-1000zł do sieci na kilkanaście osób.

Inteligentniejszy wirus będzie szukał udostępnionych plików i chciał się tam przesłać, lub poprostu gdy będziesz z jakimś komputerem połączony to on wtedy będzie próbował.

Kwestia wirusa, a wirus to raczej niewielki plik, więc na pewno by nie forsował urządzenia(routera) i nic mu nie zrobi, nawet gdybyś przesyłał pliki.

Mój WRT54GL się nie grzeje specjalnie[przy przesyłaniu plików](chyba, że nie wyczuwalne bo ma luzu w obudowie), a znowu OvisLink 5470 tylko działa mu WiFi a nikt nie podłączony i grzejniczek dobry z niego jest.

jakbyś miał pojęcie o tlelefoni VoIP to mogli byśmy na ten temat porozmawiać ale wiedzę że twoja wiedza odnosi sie tylo do www. I jeśli jest się trochę oberwatortem VoIP’a to można cos takiego wnioskować. Osoba ta z sieci juz jest odłączona. I VoIP działa świetnie nawet przy włączonym ściąganiu z eMula jak i ściąganiu z torrenta i rapida.

Z tym że nie miałem możliwości zabawy VoIP-em masz rację. Ale dalej to dla mnie jest niebardzo zrozumiałe ^^.

wiesz jeśli chodzi o VoIP to wg. mnie suer sprawa teraz juz u mnie jest super jakość połączeń, darmowe rozmowy na stacjonarki min,. rozmowy na omórkę około 21 gr. polcam voipdiscoun.com a jeśli chce sie mieć nr to actio.pl nie trzeba płacić za utrzymanie nr

To że super sprawa to wiem :smiley: Tylko jeszcze trzeba mieć do kogo tak znowu dzwonić, a ja jakoś takiej potrzeby nie mam jak narazie :slight_smile: