Wirusy w sieci domowej - probelm

(Parridos) #1

Siemka,

wiecie co mam pytanko a mianowicie. Są u mnie podłączone 3 komputery do internetu. Każdy ma dostęp do neta, sieci domowej za pomocą routera. I pytanie czy jest możliwość że jak jeden z tych 3 kompów przegląda strony typu prono, xxx itp. itd. To zostanie jego komputer jakby katalizatorem i za pomocą tego kompa zostanie rozesłany jakiś wirus, szkodliwe oprogramowanie które może spowodować nawet uszkodzenie sprzętu ??

Chodzi mi konkretnie o komputery podłączone do tego kompa.

(Edeq 91) #2

Ja mam 2 kompy podłączone i nic takiego mi się nie dzieje. Też mam router, jak masz antyvira to nie powinno się nic stać

(Parridos) #3

chodzi mi o to czy moze cos takiego mieć miejsce czy jest to wogóle niedopuszczalne - może u Ciebie nikt nie przeglada takich stron. ( u mnie na necie opierą sie tez twlwfony VoIP i po jakości połączenia juz wiem czy dzisiaj wchodzono z tego kompa czy nie na xxx)

(Malydragon) #4

Ogólnie rzecz biorąc jest to możliwe. Np masz wirusa na dysku chcesz za pomocą miejsca sieciowego przesłać jakiś plik na inny komputer wtedy pojawia się możliwość przeniesienia wirusa.

(Bolo92) #5

A skąd to wiesz ? oglądano xxx czy ściagno cokolwiek innego dajmy 4h temu a dzwonisz teraz i co twierdzisz, że jak słaba jakość połączenia czy gorsza jak w nocy czy rano to że już oglądano xxx ? Śmieszne to dla mnie jest.

Oczywiście wirus może się rozesłać, te tańsze routery nie mają zapór takie jak te za 700-1000zł do sieci na kilkanaście osób.

Inteligentniejszy wirus będzie szukał udostępnionych plików i chciał się tam przesłać, lub poprostu gdy będziesz z jakimś komputerem połączony to on wtedy będzie próbował.

Kwestia wirusa, a wirus to raczej niewielki plik, więc na pewno by nie forsował urządzenia(routera) i nic mu nie zrobi, nawet gdybyś przesyłał pliki.

Mój WRT54GL się nie grzeje specjalnie[przy przesyłaniu plików](chyba, że nie wyczuwalne bo ma luzu w obudowie), a znowu OvisLink 5470 tylko działa mu WiFi a nikt nie podłączony i grzejniczek dobry z niego jest.

(Parridos) #6

jakbyś miał pojęcie o tlelefoni VoIP to mogli byśmy na ten temat porozmawiać ale wiedzę że twoja wiedza odnosi sie tylo do www. I jeśli jest się trochę oberwatortem VoIP'a to można cos takiego wnioskować. Osoba ta z sieci juz jest odłączona. I VoIP działa świetnie nawet przy włączonym ściąganiu z eMula jak i ściąganiu z torrenta i rapida.

(Bolo92) #7

Z tym że nie miałem możliwości zabawy VoIP-em masz rację. Ale dalej to dla mnie jest niebardzo zrozumiałe ^^.

(Parridos) #8

wiesz jeśli chodzi o VoIP to wg. mnie suer sprawa teraz juz u mnie jest super jakość połączeń, darmowe rozmowy na stacjonarki min,. rozmowy na omórkę około 21 gr. polcam voipdiscoun.com a jeśli chce sie mieć nr to actio.pl nie trzeba płacić za utrzymanie nr

(Bolo92) #9

To że super sprawa to wiem :smiley: Tylko jeszcze trzeba mieć do kogo tak znowu dzwonić, a ja jakoś takiej potrzeby nie mam jak narazie :slight_smile: