Wirusy zmieniające ustawienia przeglądarek

Cześć!

Zaczęło się od tego, że wyświetlił mi się komunikat, że IEhelper.dll chce zmienić ustawienia mojej przeglądarki. Przeskanowałam więc kompa Avastem, znalazł dużo wirusów, ale nie mógł wszystkich usunąć. Zainstalowałam Malwarebytes Anti-Malware, przeskanowałam, wyszedł taki log

http://www.wklejto.pl/174033

i usunęłam wszystko. Przeskanowałam drugi raz i Anti-Malware mówi, że jest czysto.

Zrobiłam jeszcze skan OTL, czy ktoś mógłby spojrzeć czy serio już jest w porządku? Czy powinnam przeskanować jeszcze czymś innym?

http://wklejto.pl/174032

Z góry dzięki :slight_smile:

Uruchom OTL i w okno (Własne opcje skanowania/Script)wklej:

Kliknij Wykonaj skrypt.W OTL użyj opcji Sprzątanie.

Kliknęłam, żeby wykonać skrypt i komputer się zaciął i nie odpowiadał przez 20 min (tylko kursor się ruszał), więc zrestartowałam kompa. Na pulpicie pojawiły mi się pliki z takimi półprzezroczystymi ikonkami, w właściwościach jest napisane, że są ukryte i nazwy zaczynają się od " ~$ ". Próbowałam wykonać skrypt jeszcze raz i komp znowu się zaciął, jak go teraz zrestartowałam to z pulpitu zniknęła mi ikonka OTL :frowning:

Pokaż nowy OTL.txt

Musiałam zainstalować jeszcze raz OTL.

Logi:

http://www.wklejto.pl/174288

http://www.wklejto.pl/174289 - to jest extras.txt

Odinstaluj BitGuard,Ashampoo PO Toolbar.Użyj AdwCleaner http://general-changelog-team.fr/fr/dow … adwcleaner z funkcji Skan a następnie Clean

Pokaż nowy OTL.txt

Nie dało się odinstalować BitGuarda i Ashampoo PO Toolbar za pomocą Panelu sterowania, ale chyba AdwCleaner sobie z tym poradził.

OTL: http://www.wklejto.pl/174536

Uruchom OTL i w okno (Własne opcje skanowania/Script)wklej:

Kliknij Wykonaj skrypt.W OTL użyj opcji Sprzątanie.

W AdwCleaner użyj opcji Odinstaluj (Uninstall).