Wise Auto Shutdown nie uruchamia się na koncie użytkownika

­Mam problem z uruchamianiem programu Wise Auto Shutdown na koncie z ograniczeniami (a dokładniej zwykłym standardowym koncie uzytkownika). Próba uruchomiania powoduje zadziałanie UAC i żądanie podania hasła administratora. Gdy podam hasło program uruchamia się normalnie.

Ale chodzi o to, aby to uzytkownik mógł go sobie sam uruchamiać, bez ingerancji administratora.

Co można zrobić?

Próba uruchomienia poleceniem

 

runas.exe

nawet z zapisanymi poświadczeniami

runas.exe /user:Admin /savecred "C:/Program Files/Wise Auto Schutdown/Wise_Auto_Schutdown.exe"

nie daje spodziewanego rezultatu, gdyż program po zapytaniu o hasło po prostu się nie uruchamia…

Proszę o jakieś sugestie.

post-36834-0-82177100-1385815360_thumb.j

Spróbuj wersji portable: http://wisecleaner.com/soft/WAS.zip (bezpośredni link) lub  http://www.dobreprogramy.pl/Wise-Auto-Shutdown,Program,Windows,39446.html (klik w wszystkie wersje i druga opcja)

Dzięki, ale tego też już próbowałem. Bez rezultatu oczywiście.

http://windows7forum.pl/potrzebne-uprawnienia-administratora-wylaczenie-uac-1286-t

 

Inny program np: Automatyczny Wyłącznik systemu?

Obejście problemu mnie nie interesuje, w tej chwili chodzi o ten konkretny program (Wise Auto Schutdown), ale następnym razem może chodzić o inny, który może nie mieć odpowiedników. Ale nawet jakby miał, to chodzi mi bardziej o sposób uruchamiania na koncie użytkownika programów wymagających uprawnień administratora.

Posiedziałem chwilę i problem rozwiązałem. W tej chwili działa to tak jak powinno, z jednym zastrzeżeniem dotyczącym bezpieczeństwa, ale akurat dla tego systemu nie jest to kwestia kluczowa. Nie będę też opisywał metody podniesienia uprawnień dla każdego programu przez tę lukę, bo po pierwsze nie o to tu chodzi, a po drugie kto chce to i tak znajdzie. Niemniej w systemach gdzie obawiamy się podniesienia uprawnień powinniśmy tej metody nie stosować (jak też masy innych rzeczy!!).

Na trop naprowadziło mnie uruchamianie tych komend bezpośrednio z lini poleceń.

Generalnie jakby ktoś kiedyś chciał to wykorzystać: chodzi o to, że program uruchamiany poleceniem runas uruchamia się z uprawnieniami administratora, ale mechanizm UAC blokuje jego uruchomienie, gdyż nawet na koncie z uprawnieniami administratora żada potwierdzenia, którego nie możemy dać, bo on go nie wyświetla, gdyż de facto nie jesteśmy na tamtym koncie.

Rozwiązaniem jest całkowite wyłączenie UAC na koncie którego używamy do podniesienia uprawnień danemu programowi.

:slight_smile: