Wista się nie chce zainstalować

Niedawno próbowałem zainstalować Windows Vista w wersji beta2 i RTM. I obie po włączeniu komputera pokazują czy chcesz odpalić z płyty i później ładują się pliki. Po tym pokazuje się tapeta z Visty i dalej stoi pusty ekran tylko z tapetą. Beta2 działa u mojego kolegi a u mnie nie co to może być??

Pozdrawiam

P.S. Mam dysk na SATA ale WinXP działa bez problemu.

Witam.

A może tak napiszesz jaki procek i ile ramu masz ?? :roll:

Mój komputer:

AMD Sempron 3000+ x86-64

1GB DDR Kingston

ASRock G8 UPGRADE-NF3

Sapphire Radeon 9550 256MB

Longhorn (pierwsza udostępniona wersja) instaluje się normalnie.

Co do dysku to też lece na SATA2 i Vista śmigała bez problemu jak instalowałem. Niestety RTM mam bez klucza, więc działa tylko 30 dni.

Grafikę mam podobną tylko ze z 128MB na pokładzie i innej firmy.

Może coś z DVDROMem? Ew. moze rzeczywiście coś z twoim HDD.

Moja rada: podłącz inny HDD pod swojego kompa i sprawdź. Jeśli wszystko będzie ok to wiadomo co było przyczyną. Jeśli na innym HDD będzie to samo to zacznij szykować szubienicę, bo to znaczy ze siada ci grafa, ramy nie współpracują albo masz za starą MoBo (jak widzę na nforce3). Spróbuj zrobić update biosu i miej wszystkie aktualne stery.

Aha, ja nie instalowałem żadnych sterów dla Visty pod SATA2.

Moja karta graficzna jest na liście kart obsługujących Viste. Mój kolega ma podobnego kompa i u niego śmiga.

Zrób tak jak napisałem wyżej: metodą prób i błędów… wyjmuj każdą część i sprawdzaj na innej swojego kompa. Bo inaczej to można tylko zrzędzić. Nikt ci nie powie dlaczego nie działa ci Vista.

Powodzenia!

Mialem podobny problem. Vista 32bit instalowala sie bez problemu, a 64bit nie chciala. Zrobilem drobny przekret i zainstalowalem na poczatku windows xp i z poziomu xpeka smiga mi oryginalna vista 64bit… Jak dobrze byc studentem :slight_smile:

Zaraz jak to z poziomu XPka leci ci Vista? :smiley: mówisz o virtualnym kompie?

A poczekaj max 5 min i jak nie zareaguje to reset. U mnie też czasami nie wykazuje oznak życia ale po chwili działa.

Nie… Wlaczasz instalator visty w bedac w xpeku, a nie bootujac z plytki.

Już działa nie czekałem 5 minut tylko około 15 później kolejne kroki w instalacji też bardzo wolno przebiegały, sam system działa super. Dzięki za pomoc