Witam buduję komputer z przeznaczeniem do gier

piszę z zapytaniem czy ten zestaw co zbudowałem będzie kompatybilny
i co sądzicie o tym co zbudowałem ( nie wybrałem chłodzenia oraz obudowy możecie w tym pomóc)
https://www.morele.net/inventory/info/15e4e1e7/

Jeżeli w tej cenie macie coś wydajniejszego to proszę o podesłanie opinii

Komputer przeznaczony do gier typu Fortnite Apex Legends Overwatch itd.
pod zestawami które wy podeślecie wyślijcie informacje na temat sprawności w grach tzn ile fps na ultra i w jakiej rozdzielczości.
Myślę też żeby poczekać na rtx 3000 ale jak już by tego RTX brać to jaki procesor będzie dobry ? ten 5-9600k da rade?

Platforma z 9600K jest martwa a co za tym idzie nieopłacalna. Jeśli się bardzo nie pali to poczekałbym w obecnej sytuacji miesiąc dp premiery RTX 3060 bo kolejna generacja jest bardzo dużo mocniejsza.

Dobra w takim razie doradź jaki procesor wybrać do gier w tytuły takie jak fortnite apel gta v wiedźmin

Jaki budżet?

https://www.morele.net/configurator/redirect/713505

A z kartą graficzną to bym chwilę zaczekał.

Płyta B450 w cenie X570 to lekki przerost formy nad treścią.

Zasugerowałem się ,że w swojej konfiguracji wybrał płytę z WiFi to i taką mu znalazłem. Ja osobiście wybrałbym płytę w okolicach 450 zł.

w okolicach 4000-4500 coś takiego ale zapewne kupię RTX 3070 jak będą lepsze osiągi niż te RTX 2070 i 80 to RTX 3070 kupuję. co do procesora zastanawia mnie dlaczego AMD 5 3600 zamiast intel 5-9600k
co powiecie na i5-10600k??? nad tym modelem myślałem do RTX 3070 (jak okaże się dobry).
Komputer do gier i stream.

poszukuję najwydajniejszych podzespołów nie sugerujcie się moim zestawem.
Płytę z dobrą sekcją zasilania abym mógł podkręcić procesor procesor wydajny w grach ale strasznie boje się tych AMD zawsze stawiałem na Intela i jakoś dziwnie się czuję jak mi ktoś wpierdala AMD 5 3600 heh no i to mnie boli nie wiem czemu.
w sumie i5-9600k jest na podobnym zestawieniu co AMD 5 3600 a teraz intel trochę tańszy
Sam nie wiem :slight_smile: doradzajcie.
Jak wspomniałem Komputer do gier w 1080p 1440p i do streamowania. Do niczego więcej.

i niech ktoś mi odpowie co myślicie o tym i5-10600k tym procesorem się sugerowałem bardziej niz 9600k nie problem dla mnie dodać 200 zł do procesora żeby był wydajniejszy.

10600K tak, 9600K nie. 9600K już chodzi na 100% wgrach więc to żadna przyszłość.

polećcie zestaw z i5-10600k i będzie na 95 % RTX 3070 możecie pomóc złożyć podzespoły płytę główną ram chłodzenie tak do 4500-800 to już taka górna półka mogę coś dołożyć jak będzie warto i wytłumaczy mi ktoś dalczego taka płyta a nie inna czy coś takiego mniej więcej opiszcie dlaczego takie podzespoły. z góry dzięki

Hmmm, słabo widzę RTX 3070 w tej kwocie, 3060 jak najbardziej, a to ma być osiągami jakiś RTX 2080 za niecałe 2k, więc też spoko.