Witam jak zrobić format jednego dysku

witam jak zrobić format jednego dysku bez ponownej instalacji XP chcę po prostu oczyścić jeden z dysków głównych C:

nie mam zielonego pojęcia co mam zrobić, jeszcze raz powtarzam nie chcę wkładać żadnej płyty win XP chcę tylko oczyścić jeden dysk:)

Co prawda wyobrazić sobie mogę wiele, i sama operacja formatowania dysku/partycji C: nie wykracza poza obszar mojej wyobraźni - to jednak ciekawy jestem, jak zamierzasz uruchomić system po wyczyszczeniu plików systemowych ?

A bez wkładania płyty - wystarczy uruchomić komputer w trybie wiersza poleceń, wydać polecenie formatowania i to tyle. Po ponownym uruchomieniu komputera przywita cię komunikat z serii “No operating system found”.

hmm “jeden z dysków c:” to ile masz tych dysków c:

On zapomniał o znaku “:”, ty o znaku “?”. Polska język, trudna język.

Format nie ma sensu, wystarczy przeczyścić.

Skan antywirusem, czyszczenie ccleanerem (rejestr i pliki tymczasowe), defragmentacja dysku. A w ostateczności (o ile się nie poprawi) skan malwarebytes, oraz log z otl.

Albo ściągnij parted magic: http://www.dobreprogramy.pl/Parted-Magi … 18724.html nagraj to na płytkę i zbootuj z tej płytki kompa. Na pulpicie jest program partycjonujący GParted (particjon editor) otwórz go znajdz ten dysk który chcesz sformatować (nie nazywa się c: tyko najprawdopodobniej /dev/sda1 ale niekoniecznie) potem PPM na tą partycję i “format to” i wybierz ntfs (chyba że chcesz inny system plików ale pod windowsem można używać tylko ntfs i fat 32). Potwm kliknij apply i potwierdz. Wtedy zacznie się formatować po zakończeniu zamknij ten system (parted magic i wyciągnij płytkę)

Formatowanie, o co pytasz w temacie to kasowanie wszystkich danych z dysku, czyszczenie to już inna sprawa bo kasuje tylko zbędne pliki. Świetny program do oczyszczania, bardziej skuteczny od CCleaner to Odkurzacz http://www.dobreprogramy.pl/Odkurzacz,P … 12322.html

A formatowanie dysku, na którym masz obecnie system bez płyty jest niewykonalne, bo skończy się brakiem możliwości uruchomienia komputera, dopóki oczywiście nie postawisz systemu od nowa.