Witam, mam kilka pytań odnośnie programu PhotoShop Elements

Tak jak w temacie, witam, i mam kilka pytań odnośnie PhotoShop Elements. Ostatnio zaczęłam się interesować kupnem PhotoShop’a i chciałabym kupić któryś Elements…Tylko nie wiem czy 10 czy może 9 albo inny…Program by mi był potrzebny do rysowania, kolorowania, a jak widzę Elements ma coraz więcej opcji których bym nigdy nie użyła, z uwagi na to, że używałabym PS’a tylko do rysowania. Nie żadnej obróbki zdjęć ani czegoś takiego.

Więc pytanie 1.:

Który z “Elementsów” jest najmniej przepełniony funkcjami innymi niż te do tworzenia rysunków?

Pytanie 2.:

Czy do PhotoShop Elements potrzeba “mocnego” kompa?

Wiem że mogłam coś źle nazwać i ogólnie średnio się znam na PS’ie i zamierzam się poduczyć ale to takie podstawowe pytania które mnie wręcz dręczą. :oops:

Do rysowania i kolorowania ? Hmmm - o ile mi wiadomo, to PSE jest programem do katalogowania i obróbki zdjęć. (zresztą - Photo Shop - też). Do rysowania i malowania - to raczej Adobe Ilustrator czy Corel Painter …

Ad. 2 - Każdy komputer powinien dać radę uruchomić oprogramowanie tego typu. Różnice będą widoczne tylko w czasie potrzebnym do wykonania określonych operacji.

Przykładowo: minimalne wymagania dla PSE 10:

1.6GHz or faster processor (including single-core support)

Microsoft® Windows® XP with Service Pack 3, Windows Vista®, or Windows 7

1GB of RAM (2GB for HD video functions)

4GB of available hard-disk space (additional free space required during installation)

Color monitor with 16-bit color video card

1024x576 display resolution

Microsoft DirectX 9 compatible display driver

DVD-ROM drive

Internet connection required for Internet-based services*

minimalne wymagania dla Illustratora CS6:

Intel® Pentium® 4 or AMD Athlon® 64 processor

Microsoft® Windows® XP with Service Pack 3 or Windows 7 with Service Pack 1

1GB of RAM (3GB recommended) for 32 bit; 2GB of RAM (8GB recommended) for 64 bit

2GB of available hard-disk space for installation; additional free space required during installation (cannot install on removable flash storage devices)

1024x768 display (1280x800 recommended) with 16-bit video card

DVD-ROM drive compatible with dual-layer DVDs

Some features in Adobe® Bridge rely on a DirectX 9–capable graphics card with at least 64MB of VRAM