Witam mam problem z wydajnościa w grach( Just Cause2 itd)

Witam, posiadam dosyć przeciętny sprzęt do gier: Radeon HD 4850 512mb, Athlona X2 4000+ 2.11GHz, oraz 2GB ramu na DDR2. Posiadam dwa systemy operacyjne: Windows XP 32- bitowy SP3, oraz Windows 7 (Ultimate) 32-bitowa. Problem mój jest taki ze w Grach typu GTA IV i Just Cause 2 , Sabouter wyciagam 8 FPS na niskich ustawieniach sprzetowych. Zastanawiam się co może powodować tak niską wydajność w grach. Wiem że procesor jest słaby jak i pamięci ramu jest niewiele ale bez przesady :)Oczywiście posiadam najnowsze stery do grafy ! Prosze o pomoc :frowning:

Procesor nie dość, że nisko taktowany, to stary.

Podkręć go a od razu zauważysz przyśpieszenie.

Może coś się zagnieździło daj w odpowiednim dziale logi, powyłączaj zbędne usługi, procesy, prog. z autostartu, przeczyść ccleanerem itp.

System to raczej zaśmiecony nie jest xD 1,5 tyg. mam windowsa 7 bo go reinstalowałem. Zbędne procesy też zazwyczaj wyłanczam. Jednak jedyna moja nadzieją jest chyba podkręcenie procka,albo jego zmiana. Bo myśle że grafika powinna usiągnąc, te gry na jakiś w miare rozsądnych ustawieniach.A 8-11fps nie za bardzo mnie zadawala :slight_smile: Zastnawiam sie znowu czy warto tego procka podkrecać, czy to mi pomoże,a na wymiane nie mam za bardzo kasy xD

Na tym oryginalnym chłodzeniu wyciągniesz z niego gdzieś ze 2,4 GHz.

Jeśli chcesz więcej z niego wycisnąć musisz kupić nowe (koszt około 100-150zł) i prawdopodobnie jeśli zasilacz masz słaby, to też byś musiał wymienić (150-200zł).

Tak na oko byś wycisnął z niego 3,0 GHz - 3,5 GHz (zależy jeszcze od płyty głównej - ale 3,0 GHz powinieneś mieć)

Przeszukaj Allegro, tam powinieneś znaleźć taniej.

Mi udało się z tego procesora na bardzo kiepskim zasilaczu wyciągnąć 2625MHz i działał bardzo stabilnie, niestety przy wyższym taktowaniu trzeba było zwiększyć mu napięcie, czego się bałem, więc nie zrobiłem tego. Najwyższa jego temperatura w stresie, jaką udało mi się osiągnąć wyniosła 46°C.

Zasilacz mam Tracera 400 (AC~ 230V 4A 50Hz) a płyte główna Asusa model M2N…

Więc bez wymiany zasilacza na coś porządnego odradzam kręcenie.

A mógłbyś mi coś polecić ?Coś w miarę taniego a dobrego. No i jeszcze chłodzenie ;/

Jeśli chodzi o zasilacze, to na tym zbyt dobrze się nie znam, znam tylko kilka z czarnej listy, a także kilka porządnych. Co do chłodzenia, to nie jest ono aż tak potrzebne, wystarczy tylko dobrze przeczyścić to dołączone do procesora i spokojnie podczas różnych wymagających gier będzie 46°C. Jeśli jednak koniecznie chcesz zakupić chłodzenie, to weź Pentagram Karakorum.

Amacrox Warrior AX 450

Jeśli coś, mam chieftec-gps-450aa-101a-t394537.html taniej nawet Amacroxa nie znajdzie. A tu prawie nówka Sziftek :slight_smile:

Ale myślicie że to procek mi tak ogranicza grafikę ?Czy poprostu cały sprzęt mam słaby ?

Wg. mnie procesor nieproporcjonalny do grafiki, nie nadąża za nią ;p

Nie przesadzajmy, miałem taki sprzęt u siebie i wiem co potrafi, a proca szkoda, kręcić go trzeba :slight_smile:

2802q.th.jpg

Kliknij żeby powiększyć

Ostatnio zakupiłem nowy zasilacz i spróbowałem podkręcić procka ale nie jestem zadowolony z tego. Zaczynam zastanawiać się nad kupnem nowego procka, i tu moje pytanie możecie mi coś doradzić ???Tak do 250 zł? :slight_smile:

Może najpierw powiedz, jaki zasilacz kupiłeś. Podaj także częstotliwość taktowania, jaką osiągnąłeś, a także maksymalną temperaturę w stresie. Zresztą do 250 zł nie dostaniesz nic o wiele lepszego, więc osobiście nie widzę sensu wydawania pieniędzy na taki sam procesor o nieco wyższym taktowaniu.

Zasilacz to: Modecom Carbon MC530 530W ATX. Moim problemem jest również to że mam nieodpowiednią płytę do podkręcania.Asus-a M2N DH, nie mam on możliwość ustawiania napięcia w biosie. Udało mi się procka podkręcić z 2.11 GHz na 2,6 GHz, ale musiałem powrócić do ustawień początkowych ponieważ miałem problemy z zawieszaniem się komputera, a temperatury po podkręceniu sięgały w ponad 50 stopni nie grając ani nic :)A teraz w na fabrycznych nie grając mam około 40 stopni.

Więc musisz przeczyścić chłodzenie procesora.

Chłodzenie przeczyszczone, miałem dużo syfu w radiatorze, i miedzy radiatorem a prockiem :slight_smile: Niestety po podkręceniu procesora nie moge używać Windowsa 7, ponieważ po 3 minutach sie zawiesza albo sie komputer restartuje.Win. XP chodzi dobrze po podkręceniu, więc dziwię się czemu W7 nie działa. Mam do kupna Athlona 64 X2 6000+ 2*3.0GHz za dobre pieniądze, wiec się zastanawiam czy warto wymienić. Niestety nie mam dużego wyboru procków po podstawke mama AM2 .

patryk755 , nazwij proszę temat konkretnie. Przeczytaj ten temat viewtopic.php?f=5&t=394978