Witam. Nokia 500 vs Sony Ericsson Xperia Neo V?

Witam. Mam pytanie bo konczy sie mi umowa w orange i nie moge sie zdecydowac ktory telefon wziasc :?

Nokia 500 czy SE Xperia Neo V?

Telefon potrzebuje do sluchania muzyki na sluchawkach glownie, pisania sms i ogolnie musi byc dobry :slight_smile:

Ciekawi mnie czy bedzie bardzo duza roznica pomiedzy Androidem a tym Symbianem Anna.

Chcialbym ogolny test obu telefonow zeby moc porownac i wybrac :smiley:

Pozdrawiam

ja wole se xperia neo ale zwykly bo v jest gorszy

Zwykła:

Aparat 8mpx bez paronamy 3d

v:

Aparat 5mpx z paronamą 3d (tylko na tv pokazywane specjalnym)

Hmmm. Czas pracy Xperii bd krótszy względem Nokii. Jeżeli nie potrzebujesz kombajnu Nokia bd okej, jeżeli zależy Ci na oglądaniu filmów, częstego odwiedzania netu itp. pomyśl nad tą Xperią. Ogólnie obydwa telefony są dobre, a Anna to rakieta na tym telefonie jest, Android lubi sobie czasem poprzymulać, ale ogólnie też jest bardzo szybki. Dźwięk lepszy jest na Nokii.

Nokia jest tansza o 200zł. Czasem skorzystam z neta w komorce ale to raz na jakis czas.

Aparat to akurat dla mnie bez roznicy bo zdjec wogule nie robie, a zwykla neo jest drozsza od V i nie stac mnie na nia :slight_smile:

Jeżeli internet sporadycznie, i filmów nie bd oglądał często to bierz Nokię.

W zupełności wystarczy;D

A jak z klawiatura ekranowa bo bardzo duzo sms pisze ?

Również wybrałbym Nokię 500, Symbian Anna nie jest zły, a Sony Ericsson jakoś nigdy nie kojarzył mi się z porządnymi telefonami, raczej z zabaweczkami :wink:

Tak dobrze się piszę na obydwóch. Nie ma żadnego problemu trafić w odpowiedni klawisz.

A slyszalem opinie że Nokia sie już kończy, robi syf. Co o tym powiecie? Czy bedzie aktualizacja symbiana?

I czy Nokia nie jest za bardzo do kobiet?

Opinie takich specjalistów jak tych do Visty - że jest zła, bla bla bla. Nokia się nie kończy, mam wrażenie, że dopiero zaczęli robić ciekawe smartphony, Symbian raczej będzie aktualizowany i wcale nie jest dla kobiet :wink:

Dokładnie, wsparcie jest podobno do 2016 roku. Jak będzie zobaczymy.

Takich pseudo-speców lepiej nie słuchaj, Nokia osiadła na laurach, gdy symbian był bardzo popularny, i teraz musi nadgonić trochę konkurencje. Brałbym na Twoim miejscu Nokie i spokojnie cieszył się aktualizacją do Belle :slight_smile:

Powiem szczerze symbian to jest nic w porównaniu do androida do tego jeszcze w NEO zwykłym doszła panorama 3d ale skoro nie stać cie na nią to weź V

ludzie co wy piszecie, nokia 500 to zabawka,ekran porażaka, dotyk też. menu ma nieciekawy wygląd, to jest po prostu zabawka. w salonie jak chcesz przedłużyć umowę to pierwsze co to proponują ci ta nokie bo chcą się jej pozbyć z magazynów, bo kupili je na grosze. NEO V jest idealnym telefonem, nic mu nie brakuje, choć jest jeden minus przy robieniu zdjęć w nocy z lampa wychodzą dziwne zdjęcia. Na zdjęciu wychodzi taka czerwoną poswiata po prawej stronie ekranu, nie wiem czy lampa jest za mocno czy może jest inny problem. telefon można kupić obecnie za 700zł na allegro i za te pieniądze jej to najlepszy telefon na rynku a co do nokii to oczywiście można go kupić ale dla dziecka bo naprawdę robi złe wrażenie

  1. Ekran porażka - konkrety.

  2. Dotyk też - konkrety.

  3. Nieciekawy wygląd - to nie jest argument, mi się podoba Symbianowy interface, zależne od gustu - kolejny argument z nie wiadomo skąd i o czym.

  4. Pozbyć z magazynów, bo kupuli za grosze - dowody, konkrety.

Też mogę powiedzieć, że nie podoba mi się kształt Xperii, ma badziewiaste UI i nie podoba mi się, że przycisk jest nie w tym miejscu. Taka sama argumentacja nic nie wnosząca. To Sony Ericsson kojarzy mi (i nie tylko mi) z zabawkami, których głównymi odbiorcami jest młodzież - czyli po prostu panuje przekonanie, że Sony Ericsson to świetny telefon ze świetnym aparatem, świetną jakością dźwięku, wysoką jakością wykonania - a prawda jest nie co inna. Zdjęcia nie są powalające, o ile w świetle dziennym wychodzą przyzwoicie jak w praktycznie każdym smartphonie w tej cenie, to zdjęcia ze słabym oświetleniem wychodzą no… nieciekawie. Tak samo filmy - o ile w dobrym, dziennym świetle jest OK to w ciemniejszym nieco otoczeniu i w pomieszczeniach słabiej oświetlonych totalna klapa. Nokia 500 jest lepiej wykonana od Sonego, wszystko jest lepiej spasowane, a plastik jest normalny i przyzwoity a nie świecący się jak… no chyba wiemy co, który nie dość że nie wygląda tak świetnie to jeszcze lubi zbierać odciski to jeszcze bardzo łatwo się rysuje i praktycznie po wyciągnięciu z pudełka jest duża szansa, że będą jakieś mikro-ryski. Jakość dźwięku tez nie jest powalająca, jednakże nigdy nie zrozumiem sukcesu serii Walkman - ani to jakoś specjalnie muzyczne, ani nie grało dobrze - chyba, że się dokupiło jakieś porządne słuchawki to wtedy jeszcze uszło, ale skoro telefon muzyczny to w zestawie powinno być coś porządnego. Nie da się? Samsung do swojego modelu F250 słuchawki, które biły pierdziawki od SE pod każdym względem - nie był to żaden hiper-wypas ale różnica wyczuwalna dość mocno.

Jeśli nie przeszkadzałby Ci skrzypiący lewy bok w SE Neo V to telefon jak najbardziej godny polecenia. Świetny ekran, żywe kolory. Do tego 3,7 cala a nie 3,2 jak w Nokii więc lepszy komfort pisania. W Neo można doinstalować świetną klawiaturę, tak że w trybie pionowym w pełnym qwerty szybko da się zredagować wiadomość.

Co do muzyki, to po zakupie jakichś Panasoniców za 30-40 zł, jest naprawdę nieźle.