Witam potrzebuje pomocy z systemem

WITAM MAM PROBLEM Z KOMPUTEREM (LAPTOP ACER) chodzi oto że po uruchomieniu kompa muszę czekać jakieś 10-15 min aby min. zaskoczył mi internet bo ciągle coś się otwiera ostatnią rzeczą która się pojawia na pulpicie jest antywirus mc affe. a po tym moge uruchomić przeglądarkę mozzile firefox. prosze o pomoc

Trza było tyle nie instalować. Wyłącz zbędne usługi, wyczyść autostart, wykonaj defragmentację dysku, przeczyść pliki tymczasowe i rejestr ccleanerem.

mario-romario ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Zrób tak jak napisał drobok i przeskanuj komputer malwarebytes na poszukiwanie wirusów.

Najpierw ściągnij ccleaner i nim wyłącz niepotrzebne rzeczy z autostartu jak nie będziesz wiedział które są nie potrzebne to pisz na pw, później wyczyść system ccleaner, ściągnij WinUtilities i wybierz zakładkę szybka optymalizacja i zaznacza analizuj i defragmentuj dyski twarde i uruchom szybką optymalizację, ściągnij Malwarebytes Anti-Malware i zrób skan to co znajdzie usuń .

Tu masz linki:

http://www.dobreprogramy.pl/WinUtilitie … 18222.html

http://www.dobreprogramy.pl/Malwarebyte … 13117.html

http://www.dobreprogramy.pl/CCleaner,Pr … 13061.html

z malwarebytes sie zgadzam, ale po co winutilities? CCleaner - okej, przyda sie wyczyscic te najbardziej zasmiecone miejsca.

Wciskasz klawisze Windows + R wpisujesz msconfig i daj zrzut ekranu z Uruchamianie. Możesz użyć narzędzia Wycinanie by zrobić zrzut ekranu. Wrzuć potem na imageshack.us .

@2up

Pseudo ekspertów tutaj nie potrzebujemy. W zakładce uruchamianie są programy z autostartu, a nie usługi. Ccleaner nie syfi rejestru, a pomaga go wyczyścić z nieprawidłowych wpisów o czym ty nawet nie wspomniałeś. Pomijając twoją składnię, ortografię, interpunkcję, oraz wulgarne słownictwo. A twój komentarz co do preudohakerstwa ten sposób działa tylko w wypadku windows xp home z nieustawionym hasłem na konto administrator, więc se daruj.

@3up Ściąganie dodatkowych programów do defragmentacji, nie ma sensu, skoro system radzi sobie z tym tak samo.

@autor Jednak malwarebytes, dr web cure it, oraz skan antywirusem się przyda ze względu na możliwą infekcję (nie zapomnij o ręcznej aktualizacji baz wirusów).

Jeśli to nie pomoże daj log z otl wg instrukcji z forum :slight_smile: