Witam Problem z laptopem (instalacją Kali Linux)

Jak do złego to przepraszam.
Mam proble z instalacją Kali Linux na Compaq CQ58 pisze podczas instalacji że niewczytabi pliku itp. a plik jest i
Pendrive jest podłączony do laptopa czalyczas
Pomocy poczebuje żeby ktoś pomugł aktualizację biosu zanleść bo nienoge wogule kali Linux zainstalować a bios niebył przez 8lat wogle aktualizowane i nigdzie nw gdzie znaleść
Zdjęcia:


Ten kali Linux prubuję ponad 5h zainstalować i nic i instalujemy tak że odrazu jak się będzie instalował to dysk c odrazu się sformatuje

wszystkim kto chce pomuc dziękuję

Jeśli instalujesz Windows 8 to zrób partycje GPT dla Windows i takie same z kolei podczas instalacji Kali, wybierając wsparcie dla EFI (Grub)

Mam nadzieję, że nic nie pokręciłem.
Najpierw zainstaluj Windows a następnie Kali.

Jeśli masz MBR w Win8 to może trzeba byłoby przekonwerterować partycję bez utraty danych jeśli Ci na tym zależy.

Wstępnie możesz się tymi tematami zainteresować, a najlepiej poczekaj za jakąś odpowiedzią kogoś kto instalował Kali.

Po co ci Kali?

Oto chodzi że ja już mam windows 8 z 8 lat ale jest zbyt wymagający dla mojego laptopa i wolę się przenieść na kali i mam w tym problem że nie mogę z pendrive’a pobrać go i sformatować dysk c podczas pobierania z kolegą prubuje ale mam stary Bios i nienoge biosu z tej firmy znaleść

Dlaczego nie np. ubuntu z xfce czy mint z mate.
Oba są lekkie, pierwszy ma dobrą dokumentację i szerokie wsparcie, drugi dość przyjazny w użyciu.

Niezbyt popularna i wyspecjalizowana w określonej dziedzinie dystrybucja to przepis na fatalny początek z linuksem.

Mam problem z tym procesor czy co? Nie wczytuje z pendrive’a tego pliku a jest ten plik i wszystko co poczebuje do tego

Może uszkodziłeś partycję z bootloaderem podczas instalacji linuksa?

Wszystko dobrze zrobiliśmy bez błędów a podczas tego jest że nie znaleziono tego pliku a jest w pendrive