Witam Problem z USB


(Rafacio16) #1

Witam mam problem odnośnie Portu USB gdy podłączam do niego drukarke czy penddrive wyskakuje mi komunikat nie rozpoznano urządzenia USB ... komputer formatowałem juz na dwa serwis paki 1 i 2 nie wiem co dalej robić poradźcie


(Neon1992) #2

Spróbuj zainstalować sterowniki od płyty głównej (Chipset i USB).


(Rafacio16) #3

Tak tylko że mam problem jak wchodze na strone producenta żeby ściągnąć jakiś sterownik ściąga mi sie plik TXt który ma N 600 b . moze podać jaką mam płyte >???


(ant0n) #4

A czy port nie jest uszkodzony? Porty USB mają określoną żywotność, tzn. można do nich określoną ilość razy coś podłączyć i odłączyć. Czasem się zdarza, że któraś z blaszek wewnątrz portu zagnie się i nie ma właściwego połączenia, co skutkuje komunikatem o nie rozpoznaniu urządzenia.

Ja u siebie w laptopie mam jeden port zrypany przez codzienne podłączanie i odłączanie myszki - po kilka razy dziennie. I teraz jak podłącze myszkę do niego to nie zawsze łączy, często pojawia się wspomniany komunikat. Na szczęście są jeszcze dwa porty.

Drugi taki przypadek miałem z kablem od urządzenia podłączanego na USB. Coś się z nim popsuło (pewnie któraś żyła ukruszyła się wewnątrz) i też nie było prawidłowego połączenia, co Windows potwierdzał wyżej wymienionym komunikatem.


(Rafacio16) #5

Tak tylko myszkę mam i modem na USB i śmigają mi i podłączam do tych portów co i nic dalej zaczyna mnie to wkur....


(ant0n) #6

Czyli jak myszkę wepniesz pod ten port to działa, a drukarka nie chce? Sprawdź kabel. Podmień na inny.


(Rafacio16) #7

no tak też kabel podejrzewałem ale drukarka ma 2 tygodnie ;///// a poza tym nie wyskakiwał by komunikat


(ant0n) #8

To nic nie szkodzi, że ma 2 tygodnie. Zdarzają się wadliwe produkty od razu. Wszystko jest przecież "Made in China" :lol: I jak kabel jest wadliwy, to właśnie wyskakuje komunikat - przecież pisałem wyżej. Możesz też sprawdzić drukarkę podłączając do innego komputera. Jeśli z innym będzie działać to problem jest z komunikacją z Twoim USB. Myślę, że wtedy potrzebny będzie odpowiedni sterownik.


(Technik Elektro) #9

anton nie pisz głupot, owy komunikat może występować w w przypadku :

-uszkodzenia portów, masz front panel ?? podłączasz z tyłu ?? jeśli front panel - może być źle podłączony

-niewłaściwy kabel niezgodny ze standardem usb 2.0, posiadasz porty usb 2.0 korzystasz ze starego kable usb 1.x

-uszkodzone urządzenia - tutaj jeśli nie działa pen, drukarka myszka na usb to za dużo tych zdarzeń losowych

mity - wymagane sterowniki (aczkolwiek producent SIS, twojej płyty głównej jest tak marnej jakości, że być może zainstalowanie sterowników chipsetu coś zmieni), określona ilość odłączeń/włączeń - kompletna bzdura...


(Rafacio16) #10

Czyli co zrobić ??


(Technik Elektro) #11

zacznij od podłączenia pena do innego komputera, pobierz i zainstaluj te sterowniki do chipsetu ze strony fs, sis to bardzo dziwny chipset, ewentualnie kup kabel usb 2.0 jeśli takiego nie masz do drukarki.


(ant0n) #12

To nie jest bzdura. Sam widziałem na jakiejś stronce producenta sprzętu (bodajże to był laptop) określoną (zmierzoną) liczbę podłączeń/odłączeń (kilka tysięcy było). Wszystko ma swoją żywotność, wszystko się kiedyś psuje. Poza tym miałem do czynienia już z lapkiem, który miał tak wyrąbany port USB u jednego gościa w firmie. Kilka razy dziennie podłączał go i odłączał od drukarki (gdy wyjeżdżał z biura, to zabierał sprzęt ze sobą). Po jakiś 2-3 latach wpinając cokolwiek właśnie pod ów port dostawał taki komunikat. Wtyczka kabla USB w tym porcie latała na lewo i prawo - był wyrobiony. U mnie w lapku HP jeden port też nie kontaktuje w 100%. Przez 4 lata podłączania i odłączania myszki (codziennie po kilka razy, bo jest mi potrzebny także do pracy w terenie) gniazdo USB w lapku się nieco wyrobiło.

Weź na logikę. Prosta rzecz - włącznik do światła w pokoju na ścianie. Tam też jest mechanizm załączania i odłączania. Producenci podają takie informacje jak liczba cykli włączeń/wyłączeń.

Co do uszkodzonego przewodu USB to też fakt. Była taka sytuacja, że kupiłem kilka kart WiFi Senao na USB i jedna z nich od razu miała walnięty kabelek.

Dzielę się moją wiedzą z faktycznych przypadków. Mam kontakt z komputerami od 20 lat, więc trochę widziałem i mam troszkę doświadczenia.