Witam Problem z USB

Witam mam problem odnośnie Portu USB gdy podłączam do niego drukarke czy penddrive wyskakuje mi komunikat nie rozpoznano urządzenia USB … komputer formatowałem juz na dwa serwis paki 1 i 2 nie wiem co dalej robić poradźcie

Spróbuj zainstalować sterowniki od płyty głównej (Chipset i USB).

Tak tylko że mam problem jak wchodze na strone producenta żeby ściągnąć jakiś sterownik ściąga mi sie plik TXt który ma N 600 b . moze podać jaką mam płyte >???

A czy port nie jest uszkodzony? Porty USB mają określoną żywotność, tzn. można do nich określoną ilość razy coś podłączyć i odłączyć. Czasem się zdarza, że któraś z blaszek wewnątrz portu zagnie się i nie ma właściwego połączenia, co skutkuje komunikatem o nie rozpoznaniu urządzenia.

Ja u siebie w laptopie mam jeden port zrypany przez codzienne podłączanie i odłączanie myszki - po kilka razy dziennie. I teraz jak podłącze myszkę do niego to nie zawsze łączy, często pojawia się wspomniany komunikat. Na szczęście są jeszcze dwa porty.

Drugi taki przypadek miałem z kablem od urządzenia podłączanego na USB. Coś się z nim popsuło (pewnie któraś żyła ukruszyła się wewnątrz) i też nie było prawidłowego połączenia, co Windows potwierdzał wyżej wymienionym komunikatem.

Tak tylko myszkę mam i modem na USB i śmigają mi i podłączam do tych portów co i nic dalej zaczyna mnie to wkur…

Czyli jak myszkę wepniesz pod ten port to działa, a drukarka nie chce? Sprawdź kabel. Podmień na inny.

no tak też kabel podejrzewałem ale drukarka ma 2 tygodnie ;///// a poza tym nie wyskakiwał by komunikat

To nic nie szkodzi, że ma 2 tygodnie. Zdarzają się wadliwe produkty od razu. Wszystko jest przecież “Made in China” :lol: I jak kabel jest wadliwy, to właśnie wyskakuje komunikat - przecież pisałem wyżej. Możesz też sprawdzić drukarkę podłączając do innego komputera. Jeśli z innym będzie działać to problem jest z komunikacją z Twoim USB. Myślę, że wtedy potrzebny będzie odpowiedni sterownik.

anton nie pisz głupot, owy komunikat może występować w w przypadku :

-uszkodzenia portów, masz front panel ?? podłączasz z tyłu ?? jeśli front panel - może być źle podłączony

-niewłaściwy kabel niezgodny ze standardem usb 2.0, posiadasz porty usb 2.0 korzystasz ze starego kable usb 1.x

-uszkodzone urządzenia - tutaj jeśli nie działa pen, drukarka myszka na usb to za dużo tych zdarzeń losowych

mity - wymagane sterowniki (aczkolwiek producent SIS, twojej płyty głównej jest tak marnej jakości, że być może zainstalowanie sterowników chipsetu coś zmieni), określona ilość odłączeń/włączeń - kompletna bzdura…

Czyli co zrobić ??

zacznij od podłączenia pena do innego komputera, pobierz i zainstaluj te sterowniki do chipsetu ze strony fs, sis to bardzo dziwny chipset, ewentualnie kup kabel usb 2.0 jeśli takiego nie masz do drukarki.

To nie jest bzdura. Sam widziałem na jakiejś stronce producenta sprzętu (bodajże to był laptop) określoną (zmierzoną) liczbę podłączeń/odłączeń (kilka tysięcy było). Wszystko ma swoją żywotność, wszystko się kiedyś psuje. Poza tym miałem do czynienia już z lapkiem, który miał tak wyrąbany port USB u jednego gościa w firmie. Kilka razy dziennie podłączał go i odłączał od drukarki (gdy wyjeżdżał z biura, to zabierał sprzęt ze sobą). Po jakiś 2-3 latach wpinając cokolwiek właśnie pod ów port dostawał taki komunikat. Wtyczka kabla USB w tym porcie latała na lewo i prawo - był wyrobiony. U mnie w lapku HP jeden port też nie kontaktuje w 100%. Przez 4 lata podłączania i odłączania myszki (codziennie po kilka razy, bo jest mi potrzebny także do pracy w terenie) gniazdo USB w lapku się nieco wyrobiło.

Weź na logikę. Prosta rzecz - włącznik do światła w pokoju na ścianie. Tam też jest mechanizm załączania i odłączania. Producenci podają takie informacje jak liczba cykli włączeń/wyłączeń.

Co do uszkodzonego przewodu USB to też fakt. Była taka sytuacja, że kupiłem kilka kart WiFi Senao na USB i jedna z nich od razu miała walnięty kabelek.

Dzielę się moją wiedzą z faktycznych przypadków. Mam kontakt z komputerami od 20 lat, więc trochę widziałem i mam troszkę doświadczenia.