Witryna jako folder FTP

Mam pytanko

czy można w komputerze zrobić folder, w którym będą pliki mojej strony?? Coś typu połączenie FTP, tylko że jako folder w komputerze.

z góry dzięki.

Masz stały IP?

Jeżeli masz Viste uruchom składnik o nazwie IIS w wersji 7.0 po restarcie będziesz mógł wejść na swój IP np ftp.twój IP/

Więcej o IIS :arrow: http://www.iis.net/

A ciut prościej?

I co ma wspólnego moje IP z moją stroną internetową???

To że serwer www stawiasz na swoim komputerze i cościk takiego można na swoim kompie zrobić :slight_smile:

Czyli tworzę nowy adres WWW, a jako server ustawiam mój komputer?

Czyli to coś typu home.pl, tylko darmowe???

Tak i adresem będzie twój adres ip…

Lektura do poczytania

http://technet2.microsoft.com/windowsse … x?mfr=true

uj… może ja się źle wyraziłem, może mnie nie zrozumieliście.

Mam swoją stronę internetową, np.: www.costamcostamblebleble.unl.pl (nie podam mojej bo ,zakaz reklamy i tyle"), i w komputerze chcę mieć folder z plikami tej strony. Jak coś dodam do tego folderu, to tak, jakbym przez TotalCMD wysyłał to na stronę poprzez FTP.

Można tak?

Ależ można…

Nawet na unl.

Podając takie same dane do ftp do przeglądarki :slight_smile:

Ale czemu i gdzie do przeglądarki, i jak zrobić z tego folder???

Tylko prostym języiem proszę !!

mozesz dodac zasob sieciowy w windowsie (ftp), bedziesz widzial jak folder. Moje miejsca sieciowe -> dodaj miejsce sieciowe jest to jakies rozwiaznie twojego problemu… aczkolwiek, nie jest to to co chcesz uzyskac. aby zrobic cos takiego jak chcesz trzaby sie pobawic, a ze jednak… nie wiedziales naprzyklad o miejscach sieciowych, czy tych domenach… to moze sie nie zabieraj, ale aby nie bylo: wlasne ip, postawiony serwer ftp, synchronizacja ze strony serwera poprzez np wget (dla nie duzych plikow) albo rsync z ustawionego zadania w cronie (zakladam ze serwer na jakims linuxie) z sensownym pobieraniem, rsync oczywiscie z odpowiednimi opcjami, aby pobieral tylko zmienione pliki - przydatne przy wiekszych projektach. - tyle z mojej strony ^^

ewentulanie… poszperaj w google, napewno powinny byc jakies programy do automatycznej synchronizacji co jakis czas poprzez zautomatyzowane laczenie i wysylanie nowych plikow po przez ftp. szukales czegos takiego w googlu?

O, dzięki, chodziło mi o to ,Moje miejsca sieciowe -> dodaj miejsce’

Wielkie dzięki!