Witryna jako folder FTP

(system) #1

Mam pytanko

czy można w komputerze zrobić folder, w którym będą pliki mojej strony?? Coś typu połączenie FTP, tylko że jako folder w komputerze.

z góry dzięki.

(system) #2

Masz stały IP?

Jeżeli masz Viste uruchom składnik o nazwie IIS w wersji 7.0 po restarcie będziesz mógł wejść na swój IP np ftp.twój IP/

Więcej o IIS :arrow: http://www.iis.net/

(system) #3

A ciut prościej?

I co ma wspólnego moje IP z moją stroną internetową???

(eyeti) #4

To że serwer www stawiasz na swoim komputerze i cościk takiego można na swoim kompie zrobić :slight_smile:

(system) #5

Czyli tworzę nowy adres WWW, a jako server ustawiam mój komputer?

Czyli to coś typu home.pl, tylko darmowe???

(eyeti) #6

Tak i adresem będzie twój adres ip...

Lektura do poczytania

http://technet2.microsoft.com/windowsse ... x?mfr=true

(system) #7

uj... może ja się źle wyraziłem, może mnie nie zrozumieliście.

Mam swoją stronę internetową, np.: www.costamcostamblebleble.unl.pl (nie podam mojej bo ,,zakaz reklamy i tyle"), i w komputerze chcę mieć folder z plikami tej strony. Jak coś dodam do tego folderu, to tak, jakbym przez TotalCMD wysyłał to na stronę poprzez FTP.

Można tak?

(eyeti) #8

Ależ można...

Nawet na unl.

Podając takie same dane do ftp do przeglądarki :slight_smile:

(system) #9

Ale czemu i gdzie do przeglądarki, i jak zrobić z tego folder???

Tylko prostym języiem proszę !!

(Atsuki) #10

mozesz dodac zasob sieciowy w windowsie (ftp), bedziesz widzial jak folder. Moje miejsca sieciowe -> dodaj miejsce sieciowe jest to jakies rozwiaznie twojego problemu.. aczkolwiek, nie jest to to co chcesz uzyskac. aby zrobic cos takiego jak chcesz trzaby sie pobawic, a ze jednak.. nie wiedziales naprzyklad o miejscach sieciowych, czy tych domenach.. to moze sie nie zabieraj, ale aby nie bylo: wlasne ip, postawiony serwer ftp, synchronizacja ze strony serwera poprzez np wget (dla nie duzych plikow) albo rsync z ustawionego zadania w cronie (zakladam ze serwer na jakims linuxie) z sensownym pobieraniem, rsync oczywiscie z odpowiednimi opcjami, aby pobieral tylko zmienione pliki - przydatne przy wiekszych projektach. - tyle z mojej strony ^^

ewentulanie.. poszperaj w google, napewno powinny byc jakies programy do automatycznej synchronizacji co jakis czas poprzez zautomatyzowane laczenie i wysylanie nowych plikow po przez ftp. szukales czegos takiego w googlu?

(system) #11

O, dzięki, chodziło mi o to ,,Moje miejsca sieciowe -> dodaj miejsce'

Wielkie dzięki!