Wizualizacja compiz fusion w kubuntu 7.10

Witam!

Jakiś czas temu oglądałem na Yo*uT*ube filmik w którym to pokazane były “wdzięki” wizualizacji Beryl. Widziałem tam także opcję, dzięki której widziany był sześcian, z różnymi monitorami na swoich ścianach. Pobrałem najnowszą wersję Kubuntu, włączyłem wizualizację, ale teraz pojawił się pewien problem… Bowiem nie wiem jak włączyć ten magiczny sześcian… Czy jest on dostępny w compiz’ie?? jeśli tak to jak się go włącza??

Na filmiku był także fajny efekt, kiedy minimalizujemy okno… :smiley: takie spalanie czy coś w tym rodzaju… czy ktoś wie jak to włączyć?? Byłbym wdzięczny za informację :slight_smile:

Mam jeszcze jeden mały problem… Kiedy łapię za krawędź jakiegoś okna, to pięknie się wygina… ale po dłuższej obserwacji (jakieś 5 sekund :stuck_out_tongue: ) stwierdziłem, że bardzo widoczne są załamania na krawędzi… czy jest jakaś możliwość usunięcia tych zagięć?? czy można włączyć tutaj anty leasing jak w Windowsie??

Dręczy mnie także wygląd compiza… Te guziki “minimalizuj”," zamknij" itp w stylu macitoscha… czytałem, że można to zmienić: http://portal.suse.pl/wiki/index.php/Compiz_Fusion. Wpisałem jak trzeba i gdzie czeba odpowiednią komendę… jednak nic się nie zmieniło… czy ktoś może powiedzieć mi jak zmienić wygląd na klasyczny KDE?? (oczywiście z wizualizacją)

Za wszystkie odpowiedzi z góry dziękuję!

Pozdrawiam!

Co do sześcianu: ctrl + alt + kliknięcie i przeciągnięcie myszką.

Co do wyglądu:

Zmieniasz w centrum sterowania CF. (jak nie masz musisz doinstalować)

Nie pamiętam nazwy paczki ale na 100% była podawana w tym dziale kilka razy. Poszukaj.

ctrl+alt+ kliknięcie i przeciągnięcie nie działają… napisz dokładniej który klawisz kliknąć i czy przecieciągnąć po pulpicie czy po tym co ma być… prubowalem i zandie nie działa… )

a co do tego centrum sterowania to nigdzie tego nie ma… (szukałem na forum i google…)

W terminalu wydajesz polecenie:

sudo apt-get install compiz compizconfig-settings-manager compiz-kde compiz-fusion-plugins-main compiz-fusion-plugins-extra emerald librsvg2-common

Jak skończy, to wydajesz polecenie ccsm

Interfejs compiz config setting manager (chyba :slight_smile: ) jest na tyle prosty, że *powinieneś* sobie poradzić.

własnie o tym pisalem ze tam zmieniłem i bez rezultatu… :stuck_out_tongue: tam umiem się obsłużyć :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: tylko ze własnie zrobilem tak jak pokazałes i to nic nie dało :stuck_out_tongue:

A co do tego sześcianu… to jak dokładniej go włączyć…

bo kombinuje tutaj i jakos nic nie wyskakuje :P:P:P

naciskasz (i trzymasz) ctrl, alt i lewy przycisk myszy, po czym trzymając wszystko wciśnięte przesuwasz myszką.

W Compizconfig-settings-mneger musisz włączyć wtyczkę odpowiedzialną za kostkę pulpitu, która nazywa się Kostka pulpitu i jeśli masz włączoną wtyczkę Płaszczyzna pulpitu wyłączasz i kostka powinna działać. Jeśli kombinacja CTRL+ALT+Lewy przycisk mysz nie dają efekt, sprawdź w skrótach klawiszowych czym możesz zainicjować ten efekt, ale standardowo są to właśnie te wymienione kombinacje klawiszy i przycisku myszy.

Pozdrawiam!

Korzystasz z VMWare?? Z tego co wiem, nie da się odpalić efektów na wirtualnej maszynie, może poza tą(ale i tak powinno koślawo chodzić). Przepraszam za dopisanie się do tematu, ale jestem ciekawy, a nie chce mi się teraz kombinować.

nie mam na żadnym emulatorze… kubuntu jest oddzielnym systemem który zainstalowałem obok windowsa…

witam ponownie :wink:

Mam pewne pytanko dotyczące wyżejwymienionego sześcianu :slight_smile:

Mianowicie włączyłem wszystko, ustawiłem sobie kolorek tła… ale nie moge zrobić przezroczystośći…

Chciałbym zrobić coś podobnego do tego sześcianu: http://mikesubuntu.blogspot.com/2007/08/my-theme-and-compiz-fusion.html

Nie mam jednak pojęcia jak wsadzić coś do środka… (tak jak te trybiki na filmiku)

Przy okazji chciałbym zapytać się także jak zrobić\uruchomić docka, którego także widzimy na filmiku (ten na dole)

Prosze o pomoc i z góry dziękuję!

Pozdrawiam!