Wizualizacja fali akustycznej

Witam. Poszukuję nomen omen dobrego programu :wink:

Prowadzę kanał na YouTube w formie podcastowej i póki co w warstwie wideo jest to statyczny obrazek z moim głosem z offu. A chciałbym uzyskać efekt wykresu fali akustycznej mojego głosu. Powiedzmy program, który na podstawie wsadowego pliku wav czy mp3, czy cokolwiek tam zechce, bo w zasadzie z audacity jestem w stanie wyrzucić mu w zasadzie każdy format. No i to czego bym oczekiwał to wynikowy plik video z obrazem tej fali akustycznej. Optymalnie coś takiego jak widać na filmie “Drugi Podcast w czasach zarazy” na kanale Uwaga! Naukowy Bełkot na YouTube (choć podejrzewam, że to zostało akurat uzyskane w Adobe Premiere Pro, czy innym drogim programie montażowym). Zależy mi na możliwie tanim (najlepiej darmowym) oprogramowaniu. Ktoś coś podpowie? Aha. Docelowy plik video może być niemy i tak będę to potem montował ze wstępem i intro oraz podkładał jakaś muzykę, której już fala akustyczna ma nie przedstawiać, czyli docelowe audio pliku będzie i tak nieco inne.

Przecież tego jest od groma i nawet więcej. Nawet online w przeglądarce. Próbowałeś już tego?
https://lmgtfy.com/?q=audio+visualizer

Próbowałem i wyskakuje milion programów do wizualizacji audio w czasie rzeczywistym, czyli potrzebował bym kombinować minimum na poziomie przechwytywania obrazu OBSem, czy coś tego typu. Nie tego potrzebuję.

Swoją drogą z tego co się dowiedziałem - Naukowy Bełkot robił to na After Effects. Licencja 20,99 dolara miesięcznie. Dla hobbystycznego kanału z setką widzów to majątek.