Wizualizacja firmy - logo, papier firmy, ulotka i inne

Mam pytanie, a potrzebuje Waszej pomocy. Mam nadzieję, że dobrze trafiłem. Otóż byłem na stronie http://www.interpolska.net w dziale logotypy i nie wiem co o tym myśleć. Mają tam 5 pakietów i każdy z nich cechuję się swoimi właściwościami. Najbardziej zastanawia mnie to, dlaczego logotyp jest tak tani? Oni nie zdają sobie sprawy, że logo to tak jak dla człowieka ciało? A może to blef?

Proszę o pomoc i poradę, czy dobrze trafiłem wybierając tą firmę. Z góry dziękuję!

no widocznie im sie to napewno opłaca

Cześć, ja już skorzystałem z ich usług. Zamówiłem logo i jestem bardzo zadowolony. Okazuje się, że można zrobić coś tanio i profesjonalnie! Polecam wszystkim

Nie myślałem ze tak szybko można uzyskać odpowiedz. Dzięki. Jak ktoś może to niech pisze, bo chciałbym dowiedzieć się jeszcze coś na ten temat. Pozdrawiam serdecznie!

tyle że chyba do ceny logotypu musisz doliczyć minimum 250zł za prawa autorskie

Ja wybrałem najprostrzy pakiet 1P, mają bardzo ciekawe i moim zdaniem nowatorskie pomysły gotowych wzorów logo. Co do praw autorskich to prawda, że trochę trzeba za nie doliczyć, ale myślę, że warto, bo przynajmniej ma się pewność, że jest to oryginalny produkt i nikt go nie skopiuje. Zastanawiam się teraz nad zamówieniem strony WWW. Słyszałem, że na stronie głównej http://www.interpolska.net mają nową promocję. Strona kosztuje 300zł netto.Czy to możliwe? Czy to dobry wybór?

Ciekawy pomysł =D> Cena najtańszego projektu to 450zł (w jednej wersji) pod warunkiem, że nie zostanie wydrukowany w wielkości powyżej 12cm. Załóżmy, że robisz kaseton, baner o bilboardzie nie wspomnę. Robisz go w wielkości powiedzmy 300x50cm i sorki, ale logo nie może mieć więcej niż 12cm… Musisz więc albo zadowolić się logiem mniejszym od A5 albo wykupić licencję billboard (700zł), w związku z tym musisz dopłacić 450zł, a więc logo już zaczyna cię kosztować 900zł… Cóż :lol:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Prawo_autorskie

Prawa autorskie są niezbywalne.

No wiec jak jest w koncu z tymi prawami autorskimi? mozemy zaplacic odpowiednia kwote i miec to na wylacznosc czy prawa zostaja u wykonawcy?

na stronie wyraźnie jest napisane że są:

Obowiązkowe dla pakietu:

* 1-P

* 3-A

* 5-L

* 5-B

trzeba wykupić

Szczerze mówiąc te ich projekty szału nie robią, a ceny powalają. Trochę mylące jest te rozbicie zamówienia na punkty, na prawa zależne od wielkości itp. Prostych i nie obytych użytkowników może to zmylić.

szczerze to jakby tak podliczyć wszystko to nawet drożej wyjdzie niż w innych firmach

Są różne rodzaje “zakupu” grafiki, w tym przypadku - loga. Jeśli chce się nim swobodnie dysponować trzeba podpisać umowę ze zbyciem autorskich praw majątkowych na rzecz Zamawiającego. W umowie muszą być wyszczególnione szczegółowo pola eksploatacji. Mogą być “zdane” pola eksploatacji np. na Internet , a to np. nie oznacza automatycznie, że można drukować logo w prasie. Umowa zatem jest bardzo ważna.

Autorskie prawa majątkowe są zbywalne, natomiast autorskie prawa osobiste - nie.

Pozdrawiam!