Wkładanie i wyciąganie procka

Witam

Wiem że S 775 jest trefny do zmieniania procków no ale jeśli wyciągnę delikatnie z płyty procka a później wsadzę go z powrotem to nic się nie powinno zepsuć?

nic się nie powinno stać.

Jak by za każdym razem coś się psuło to jakim cudem weszłoby to na rynek :stuck_out_tongue:

Uważaj tylko żeby nic się nie dostało do środka np. szczątki pasty itp.

Bo właśnie podobno w asrockach i ecsach jest podobno taki problem Co o tym sądzicie?

podobno Kopernik była kobietą, trzeba zwrócić uwagę by nie powyginać nóżek cpu.

Ale ty się znasz na kompach, przy sockecie 775 nóżki są w mainboard a nie w cpu ;]

rafal, nie ma znaczenia to wciąż są nóżki cpu, a wtedy gdy były przymocowane do procesora było chyba jednak trudniej o ich uszkodzenie, ale intel tak zadecydował bo płyty główne są zwykle tańsze od procesorów… nie zmienia to faktu że na każdym sockecie procesor wyjmujemy i wkładamy ostrożnie.

w gruncie rzeczy źle ująłem chodziło mi o socket, i wielokrotnie spotkałem się

z powyginanymi nóżkami w tym że sokecie, niestety delikatne wygięcie owych nóżek i brak dostępu do nich może mieć drastyczne konsekwencje (nie działanie proca w sposób poprawny bądź w cale, lub regularne zawieszanie się z powodu braku styku proca z nóżkami).

jaki pisze kolega wyżej należy uważać przy montażu proca i zwłaszcza przy demontażu jego (częste sytuacje jakie się zdarzają to wyschnięta pasta między cpu a radiatorem skutecznie “trzymająca procesor”, przy szarpnięciu nim zdarza się by radiator wysuną proca naruszając w ten sposób układ nóżek w sokecie- nie tylko 775).

reasumując rozwaga i delikatność przy obsłudze procków typu microCPU.

Raz mi w Socket 478 procek przykleił do radiatora i wyciągłem radiator z prockiem ale na szczęście wszytko działało.