Wkładki do biegania żelowe, tańsze,droższe

Witam, chciałbym się dowiedzieć, czy jest różnić w tańszych a droższych wkładkach, w kilku sklepach mam do wyboru jakieś za 20zł, 45zł, 60zł, niby  różnią się rowkami, nie pamięta modelu…  Kupiłem sobie buty sportowe z biedronki … ze braku funduszy… ah buciki niezłe meczą mi stopę, jak i skórę ścierają mimo że biegam głuwnie po wale.

Różnice są, ale pocztałbym o tych wkładkach. Sprawa jest prosta w tej materii - tania cena, to tania jakość.

Buty biegowe / sportowe z Biedronki są…kiepskie, powiedzmy dyplomatycznie :slight_smile: Dopasowałeś je w ogóle pod typ swojej stopy?

No niby mam rozmiar wiekszy rozmiar buta niz te do codziennego chodzenia

Zatem stopa, szczególnie jeśli spocona - może ślizgać się w bucie podczas biegu, powodując przy tym otarcia (szczególnie, jeśli skarpetki są np. drażniące czy ze sztucznych materiałów). Poza tym rozmiar buta to nie wszystko - but szczególnie biegowy musi być pod typ stopy, bo możesz mieć neutralną, supinującą bądź pronującą. Tym bardziej jeśli masz płaskostopie, to musisz ogarnąć te kwestie. To nie jest tak, że zakładasz buty i wio, lecę trenować bieganie, bo tym sposobem to lecisz trenować - zbieranie kontuzji :wink:

Temat niekoniecznie na nasze forum IT - niby dział luzacki, ale na forum typowo biegowym dowiesz się więcej.

Zajrzyj na tę stronę i forum - dowiesz się tam wielu rzeczy, w tym wprost od doświadczonych biegaczy: http://bieganie.pl/

miałem wcześniej jakieś buty typowo nie do biegania, to mi się biegało znacznie lepiej niż w tych z bedroniki