"wklej.org" nie działa!

W dziale “Bezpieczeństwo i logi HijackThis” istnieje obowiązek wklejania logów na stronę “wklej.org”, choć ta strona najczęściej nie działa. Trzeba czekać kilka dni, by wkleić log lub obejrzeć log.

Co w tej sytuacji zamierza się zmienić?

Bo karanie Użytkowników za wklejanie logów do postu w sytuacji, gdy nie da się wkleić na “wklej.org” jest głupie i bez sensu.

jessi

W pełni się z Tobą zgadzam. Po co dawać log na jakiś serwis, który padnie - jeśli można wkleić go w QUOTE, ewentualnie w CODE.

Jeśli wklej.org nie działa to wklejaj w

i na końcu postu napisz że przepraszasz ale wklej.org nie działa... A jeśli ta strona działa to wklejasz na nią... :)

Też sie zastanawiałem nad tym, dlaczego wprowadzono zmiany.

jeżeli każdy by wkleił swój log w

byłby on czytelny ...

moze administracja nam odpowie czemu takie kroki przedsięwzięła:

:arrow: viewtopic.php?f=16&t=213350

Sam pomysł linkowania do strony wklej.org jest o dobrym rozwiązaniem, pod jednym względem lepszym od zamieszczanie logów w tagach “code” czy “quote”. Chodzi o to, że temat jest przez to bardziej przejrzysty dla czytającego/sprawdzającego. Szczególnie odczuwa się to w przypadku rozległych tematów, zawierających kilka logów. Sam pomysł wg mnie jest dobry, jednak z wykonaniem już gorzej. Tak jak napisała @ jessica : stronka wklej.org często nie działa więc zamieszczanie danych nie jest możliwe. Rozwiązanie to posiada też ten minus, że wyszukiwarka na forum nie znajdzie tematów po tym jak wpiszemy do niej np. nazwę podejrzanego pliku znajdującego się w logu, bo jest on zamieszczony na zewnętrznym serwerze, a nie w treści posta jak to miało miejsce wcześniej.

Podsumowując: pod względem przejrzystości tematu rozwiązanie jest dobre, jednak na tym kończą się jego plusy. Myślę, że lepiej jest wrócić go zamieszczania logów w starym stylu. Tym bardziej, że tak sądzą osoby, które najczęściej sprawdzają logi, np. @ jessica.

Osobiście mogę tylko stwierdzić - z moich obserwacji zupełnie nie potwierdzam, choć przyznaję, że zacząłem testować wklej.org po zauważeniu tego tematu.

1.Strona ładuje się błyskawicznie, za każdym razem.

2.Logi - wielokrotnie wklejane witryna przyjmuje bez problemu.

3.Bez najmniejszego problemu odnajduję wklejone logi by je przeglądnąć.

Czy mówimy o tej samej witrynie http://wklej.org/ ??

I na koniec uwaga

Daruj sobie podobną ocenę - można dyskutować nad zasadnością, choć są ważne względy przemawiające za takim rozwiązaniem, to jednak przyrównywanie głupoty, bezsensu zarządzeniu, a więc Autorom omawianego tu zarządzenia i Moderatorom baczącym, by zarządzenie to było przestrzegane, jest mówiąc bardzo delikatnie - niewłaściwe :?