Wkradli mi się na gg:(


(Tomi1989) #1

Dziś ktos wkradł mi się na gg i ustawił opis który kogos obrażał. Czy jest mozliwość wykrycia tego kogoś, zabezpieczenia sie przed takim czymś lub złapaniu go przy nastepnej próbie ataku na moje gg?


(Michał1205) #2

Musisz poprostu zmienić hasło. Najlepiej żeby było długie i trudne do zgadnięcia np. 10 znaków - kombinacja cyfr i liter.


(Moderator18) #3

Jak ktoś miał dostep do twojego komputera to mógł skopiować plik config.dat i wystarczy odpowiedni programik i zna juz twoje hasło :slight_smile:


(Piotrek 444) #4

Po pierwsze zmniń hasło i emil (pewnie też zmienili),po drugie zabezpiecz folder gadu-gadu w Documents And Settings. :slight_smile:


(Krzysiek21) #5

Mógł ale nie bezpośrednio.

Moze ktoś ci przesłał jakiegos trojana którego nie świadomie zainstalowałes,np jako załcznik do emaila,lub ktos sprytnie podrzucił ci keylogera,któy wszystko "notuje" czyli to co piszę sie na klawiaturze.


(Centrumopowiastek) #6

Sprawdź dobrze, co udostępniasz w sieciach P2P :wink:


(fiesta) #7

Cio to emil

:smiley: :smiley: :smiley:

Najlepszy sposób na stracenie konta to rozmawianie na gg ze szkoły, kafejki od "kolegi" i pozostawienie go. Najlepiej za każdym razem kasować swoje konta w takich miejscach.


(123448) #8

ciekawe co to był dało :?

a czy kolega bywał w różnych publicznych miejscach i tam się bawił swoim kontm na gg? np. w szkole i je zostawił?

przecież wiadomo że zostanie ono rozszyfrowane. taka prosta kombinacja szyfrowania że bez programu można ją odczytać :roll:

użyj firewalla który zablokuje najbardziej niebezpieczne i nie używane porty. używaj innej przeglądarki niż IE. większośc keyloggerów jest właśnie programowanych pod przegladarke IE.

nie przyjmuj wiadomości i plików od nieznajomych. ustaw sobie na 0 kb przyjmowanie plików graficznych (jest trojan który podszywa się pod obrazek w formacie jpeg. )

w połączeniu wyłącz opcję bezpośrednich połączeń p2p.


(Tony321) #9

HEHE PIERWSZE SŁYSZE O TROJANIE KTORY JEST W ROZSZEZENIU JPG muhaha bez obrazy oczywiscie ale nie bardzo ktos przez zwykły obrazek ktory ci podesle na gg odrazu cie zarazi :stuck_out_tongue: musiszł bys go sam odebrac od hakera lub crakera i to napewno nie było by rozszezenie jpg.

Złączono Posta : 18.10.2005 (Wto) 6:59

co do tego to jeszcze powiem że moze byc tak ze otworzysz obrazek i dostaniesz w prez ę cie trojanka :stuck_out_tongue:

ale napewno nie bedzie to rozszezenie jpeg ani jpg ani zaden plik graficzny :stuck_out_tongue: najczesciej był by to plik exe. lub bat. :wink:

a ha tomi jak odbierasz cos przez gg lub inne programy tego typu tlen, wp kontakt itp skype..... to nawet jak ci kumpel przesyła patrz na rozszezenia, np jak odbierasz jakies zd i ecie co nie n ap rzyklad spakowane rozpakuj je i zanim otworzysz to zalukaj na rozszezenie. jezeli ma byc to fotka to zapewne wiesz jakie rozszezeniea maja fotki :slight_smile: a co to fotki i trojana razem to w łatwy sposob mozna je bindowac ( z calac w jedno :))


(Czarno to widzę...) #10

Duby smalone opowiadasz. W zwykłym obrazku można ukryć tyle rzeczy, że ohohohoho!

Proszę, pośmiej się.


(squeet) #11

A co ma cracker do wykradania haseł z gg :expressionless:

A są i takie sytuacje (obrazek, który klikasz żeby go zobaczyć, a w rzeczywistości ma on rozszerzenie exe, com lub bat - lecz nie widać go :wink: ) że nieświadomie możemy sprowadzić na siebie nieszczęście...

Warto mieć antywirusa i firewalla :wink:


(123448) #12

kolego serwer.

sam vortal DP pisał kiedyś o tym trojanie. ostatnio pojawiają się następne odmiany. :roll:


(system) #13

tak samo mało wiarygodne wydaje sie ukrycie trojana czy wirusa w pliku avi czy mp3 a jednak.

Sam nullsoft juz o tym informował, i mówił o dziurze w winampie. Wiec nie widze tu nic dziwnego w tym ze wir może siedzieć w pliku typu gif czy jpeg.


(Tony321) #14

No siedziec to on sobie moze nawet w avi. ale napewno rozszezenie bedzie inne. To jest tak jakis haker binduje trojana z plikiem avi zminia mu ikonke na wygladajaca z avi ale rozszezenie sie zminia na exe lub bat lub inny nadajacy sie do takich zeczy :stuck_out_tongue_winking_eye:


(squeet) #15

Nie będzie inne, właśne o to chodzi że nie będzie


(fiesta) #16

serwer a co ty na to:

Nawet w literaturze fachowej o tym piszą:

http://ksiegarnia.digipedia.pl/book/det ... 045-5.html


(Dragonlnx) #17

GG jest takie troszkę dziurawe =]

Być może jest to jakiś GG-Hack.

Zastanów się ?

Czy nie zostawiłeś swojego użytkownika na innej stacji.

Może jakiś lamer co się będzie chwalił :lol:

Zmień hasło i olej....

Jeżeli nie:

Może ktoś z sieci ?

dsniff - może ktoś ze znajomych ma Linuksa i poprostu zna się na nim ? (logowałeś się z web gadu-gadu ?, eksportowałeś listę kontaktów?)

Nie wiem czy są jakieś maskowania pakietów pod windowsa, o ile to pomoże.

Firewall + Antywirus ? (wyświetla cos?)

Polecam przeżycić się na Tlen, AQQ etc.

-Szkoda, że nie ma jakiegoś IP-Check'a na GG :roll: .

Możnaby ustawić logowanie się z jednego tylko IP (o ile masz statyczne:P)

Ustaw jakies porządne hasło, aby nie można było tak łatwo odczytać go słownikiem BruteForce "(+@39=(1M" - to hasełko jest trudne do rozszyfrowania. Prędzej by się znudziło agresorowi tworzeniem i odczytywaniem takiego słownika.

Jakie masz połączenie?


(squeet) #18

O ile pamiętam, w GG można ustawić hasło tylko z cyfer i małych liter... Przynajmniej do wersji 6.1 :wink:

Jak jest dalej to nie wiem, bo już nie korzystam z tego komunikatora ;]