Wkrótce nowe forum

Jeżeli nie czytaliście jeszcze wpisu na redakcyjnym blogu to zapraszam: 

 

http://www.dobreprogramy.pl/Krogulec/Nie-phpBB-nie-MyBB-ale-Discourse.-Nowe-forum-zbliza-sie-wielkimi-krokami,77495.html

Czytaliśmy, czytali…“po owocach go poznamy”… r010.gif

Jak dla mnie zapowiada się obiecująco.

Czytaliśmy i czekamy na pierwsze efekty.

@Krogulec … które będą ? Kiedy ?

Znając życie będzie tygodniowa konwersja i readonly  więc poznamy kiedy :stuck_out_tongue:

Już się boję; co to będzie…

W zasadzie cała dyskusja jest właśnie pod tamtym wpisem, aczkolwiek sam ciekawy jestem co z tego wyniknie. Na razie mam obawy, bo nowy proponowany silnik, po obejrzeniu paru for, zupełnie nie przypadł mi do gustu, zwłaszcza dziwne dynamiczne wczytywanie treści i brak normalnego podziału na wątki/posty na stronie. No ale trzeba by potestować samemu, aby tak naprawdę coś więcej powiedzieć.

Sympatycy portalu już mogą testować!

 

http://www.dobreprogramy.pl/Krogulec/Sympatycy-portalu-juz-testuja-nasze-nowe-forum,77653.html

Nie mogę napisać komentarza pod wskazanym wyżej tekstem, więc napiszę tutaj, “cytując” sam siebie…:slight_smile:

 

 

 

Wyglada bardzo obiecująco :smiley:

Gadki do prababki! Nie widzę, nie słyszę, jak się testowe forum sprawuje. Tyci screena, co w one linku, - stanowczo za mało!

Sza!-nowni wielbiciele! Jest Was wiele i niewiele, może już zamknięta grupa (zakłódkowana przez prezesa DP), - czyżby  z dodatkowym zakazem publikowania rewelacji, co do użytkowania?

Nikt Tu wrażeń nie napisze, ani w blogu, pewnie zara byłaby  kara, albo inne szykany.

Nie ma, nie ma, nadal nie ma nowości, nie ma daty nawet na Mikołaja - więc są kurze owoce z tym … i tamtym.

 

Szybko aby toto śmiga? Czy dalej forum ciężkie jak onet? A niech nadal będzie Firefoxowi ciężko?

Śmiga szybko, jednak z oceną wstrzymałbym się do publikacji finalnej wersji. Wrażenia? Jak dla mnie Discourse jest za mocno zagmatwane dla początkujących użytkowników a jak będzie ono odbierane przez zwykłych użytkowników - nie mam pojęcia.

Na meta discourse org długo ładują się także treści z zewnętrznego serwera (z linku Krogulca na DP).

A gdy wreszcie załaduje się, to mam Impact on framerate: 4/10.

Z forum firefoxa Dexter wyjaśnia: “Po kliknięciu Narzędzia -> Sieć widać, że najdłużej trwa załadowanie tych 80 małych avatarów. Najwyraźniej backend szuka za każdym razem avatara każdego użytkownika w bazie danych, co powoduje masakrycznie słabą wydajność, szczególnie, że są ciągnięte z innego serwera. Może nie warto ściągać avatarów”.

 

Na samym portalu discourse org, strona ładuje się błyskawicznie. Przejście na podstrony zaś jest spowolnione. 

 

Mógłby kto podać, jak to testowe forum wypada w Firefoxie w about:performance? Tego jestem ciekawy.

Z Firefoxem nie pomogę, natomiast w kwestii długiego ładowania treści - myślę że z oceną trzeba się wstrzymać, jak na razie wszystko jest w “fazie budowy” i w sumie nie wiadomo jak to będzie wyglądać w wersji finalnej.

Nawet nie zamierzam krytykować. Już pojęcie jakieś mam, w sumie więcej szczegółów na mniejszym polu, mniej pustych obszarów, w zasięgu postrzegania, a nie wędrówki scrollem.

Na początku to forum było porównywalnie wolne, ale krytykowane za prostotę cepa.

Hy! Szykują się ciekawe czasy :slight_smile:

 

Czy forum pomocowe musi był ładne, pstrokate od awatarów? Na forum mozillapl.org nie ma tego i forum (niewielkie zresztą) służy do tego, do czego ma służyć.

Jest taka moda na awki - czasami koń by się uśmiał z niektórych, ale nie słychać rżenia przenoszonego klawiaturą…