Wku - kiedy armia zawodowa

w tym roku upomniała sie o mnie szanowna wku - na szczęście zamierzam kontynuować naukę.

kiedy w Polsce będzie armia zawodowa? jak to jest w innych krajach? co myślicie o wojsku

Podobno od nowego roku mają już nie powoływać, tylko ochotnicy. Ale to tylko “podobno”, bo każdy mówi inaczej w tej kwestii. Ja już “uciekam” od kilku lat zapisując sie do bezpłatnych szkół co pół roku :stuck_out_tongue: w tym roku lipa bo zapomniałem sie zapisać, a już nie można, dopiero od czerwca, więc może być niewesoło, najwyżej zrobie se tatuaż na mordzie i już :slight_smile:

kristoffhelp , armia zawodowa ma się zacząć od 2010 roku ALE:

:arrow: jedni mówią ze od tego roku 2010 nikt nie będzie powoływany do służby

:arrow: z drugiej strony mówią, że nie będą powoływani od rocznika który jest kolejnym do poboru -> 1992 i w dół (1993,1994,…) a reszta tak czy siak będzie musiała odrobić wojsko.

Jak będzie tego nikt jeszcze nie wie :wink:

może ciut więcej kultury?

Nikt nic nie musi odrabiać. Wystarczy robić tak jak ja. Zapisywać się do szkoły całkowicie za darmo, nie chodzisz do niej, a masz i zaświadczenie do WKU i legitymacje na różne zniżki ;D trza se radzić ;D a od mojej kultury wara bo nic Ci do tego, nikogo nie obraziłem, nawet nie użyłem wulgarnego słowa więc … :wink:

Z tą zawodową armią to są tylko plotki, bo nie ma na to żadnej ustawy jeszcze, a puki nie będzie ustawy to będą powoływać wg starych zasad.

Hmmm ja słyszałem że własnie już ustawa weszła, więc jak widać każdy słyszał i mysli inaczej …