WKU - przeniesienie do rezerwy - pieczątka


(LonngerM) #1

Witam,

Zbliżają się wybory... może być różnie... niektórzy pracodawcy też żądają tej pieczątki o uregulowanym stanie do służby wojskowej.

Chciałbym uregulować wszystko co się tyczy z wojskiem. Wiecie może jak to wygląda? Mogę przyjechać do WKU kiedy mam ochotę czy są konkretne terminy?

Proszę o pomoc.


(mario@) #2

Możesz jechać kiedy chcesz - oczywiście w czasie ich pracy :slight_smile:


(antiferno) #3

Nie , idziesz do wku i mówisz że chcesz tą pieczątkę, sprawdzą Cie w papierach podbija i tyle


(olmeca) #4

Jak się nie mylę to powszechna i obowiązkowa służba wojskowa została zniesiona. Od października 2009 już nie trzeba się bać poboru na podstawie ustawy z dnia 9 stycznia 2009 r o powszechnym obowiązku obrony Rzeczypospolitej Polskiej. Czyli reasumując w ewidencji WKU się figuruje i z automatu ma się uregulowany stosunek do służby wojskowej.


(Semtex) #5

Jeżeli jest się posiadaczem książeczki wojskowej to trzeba mieć "wbite" przeniesienie do rezerwy....


(Drobok) #6

Każdy dostaje książeczkę (dostajesz wezwanie na godzinę w danej komisji), a potem oni mówią ci gdzie masz to iść podbić po 2 miesiącach :slight_smile:


(ra-v) #7

Dzwoniłem kiedyś do WKU z zapytaniem co zrobić, bo jestem studentem, a jak wiadomo już nie ma powszechnej służby, i czy mam przywieźć jakiś papier na odroczenie czy coś. Oni że nie, nic nie przywozić, na końcu jedynie jakiś dyplom czy co tam dostane i wbiją co trzeba.

Tak więc mam nadal stosunek nieuregulowany.


(Drobok) #8

Ja dostałem wezwanie, miałem badanie, dostałem książeczkę i kazali mi iść podbić :slight_smile:

(w tym roku) :slight_smile:


(olmeca) #9

Zostałeś po prostu wciągnięty na ewidencję WKU, aktualnie z niczym to się nie wiąże aż do momentu powszechnej mobilizacji lub chęci rozpoczęcia pracy w MON.


(antiferno) #10

Mi tez mowili o swiadectwie jak dzwonilem a potem poszedlem bez niczego i podbili


(olmeca) #11

4 lata musiałem co roku nosić zaświadczenie o kontynuowaniu studiów, a po licencjacie jak wpadłem z dyplomem to już tylko usłyszałem, że cały rocznik przenoszą do rezerwy i w październiku otrzymałem opisywaną pieczątkę z przydziałem mobilizacyjnym na I rzut strategiczny :lol:


(LonngerM) #12

Już załatwione, 5 minut bez problemów:) Dzięki za pomoc:)


(ra-v) #13
4 lata musiałem co roku nosić zaświadczenie o kontynuowaniu studiów

Ja mam trochę bardziej "burzliwą" przeszłość z WKU:) To co myślisz, dzwonić i się pytać czy przeniosą nawet jak studiów jeszcze nie skończyłem?