WKU - wniosek

Witam!

Opisze troche swoja sytuacje. Miałem wezwanie do WKU celem wstawienia się na pobór na piątek (17 pazdziernik), ale zadzwonilem czy moge przyjechac w środe, gdyz mi ten termin najbardziej odpowiada. Nie było żadnych obiekcji.

Zajechałem zobaczylem, wróciłe - krótko mówiąc, gdyż dowiedzialem się iż potzrebują ksero świadectwa ukonczenia liceum (obecnie studiuje na pierwszym roku);

Posiadam dokumenty:

  • zaświadczenie podjetych studiach na politechnice gdzie czytam

    … Nauka trwa 3,5 lat, a planowany termin jej ukończenia upływa dnia 28.02.2012.

    Poborowy został przyjety do szkoły 29.09.2008 roku. …

  • wezwanie na pobór w dzień 17 października br. - ksero świadectwa ukończenia liceum (zdążyłem się zaopatrzyć) - wniosek jaki otrzymałem w WKU by wypełnić i przysłać. Widzę że nie ma przeciwskazań do wysyłki dokumentów pocztą, ale jaśli ktoś z Was taką formę dostarczenia papierów wybrał - napiszcie czy nie mieliście różnych ciekawych przygód później w dodatkowymi listami od WKU. Ale w czym problem … … Na wniosku mam:

    Zwracam się o udzielenie odroczenia zasadniczej służby wojskowej ze względu na pobieranie nauki w … (pole do wypełnienia) …

Czy jeśli wpiszę tam

... szkole wyższej - Politechnika Poznańska, Wydział Informatyki i Zarządzania, Kier. Informatyka - do dnia 28.02.2012 roku

… czy to będzie dobrze?

Bo ta babka w WKU kazała mi napisać termin odroczenia (do kiedy).

A w koncu wiadomo ze przygode ze studiami mozna zakonczyc “chcąc lub nie chcąc” juz po pierwszym semetrze.

Jak to wygląda, dobrze kombinuje, czy wpis bedzie dobry?

Prosze Was o odpowiedź drodzy koledzy.

Pozdro!

Kolegą nie jestem, ale się wypowiem :wink:

Myślę, że jak tak napiszesz to będzie ok. Chociaż napisałam bym końcówkę trochę inaczej:

... szkole wyższej - Politechnika Poznańska, Wydział Informatyki i Zarządzania, Kier. Informatyka. Przewidywany czas ukończenia szkoły- 28.02.2012 roku

Bo jeśli np przerwiesz naukę to i tak uczelnia ma obowiązek powiadomić WKU o tym, że już u nich nie studiujesz.

Dzięki koleżanko za odpowiedź.

Swoja droga to z tą uczelnią moją też nie jets zbyt słodko, gdyż uczelnia miała wysyłać zaświadczenia ze szkoły o odjętych studiach do WKU. Ale jak widzę do większości osób większej uwagi biurokraci nie przywiązali i Dziekanat musial wystawiać studentom osobiscie zaświadczenia gdyż Ci dostali wezwanie na pobór.

Bajzel mają nieludzi w papierkach.

Venice3000 , pierwsze słyszę, żeby uczelnia powiadamiała WKU o podjęciu studiów przez poborowego.

To Ty miałeś się zgłosić po odpowiednie zaświadczenie i to Ty miałeś je dostarczyć do odpowiedniego WKU.

Przewidywany czas ukończenia studiów jest podawany przez uczelnie m.in dlatego, że po tym czasie WKU spodziewa się wpłynięcia do nich Twojego dyplomu.

Nie wiem czy w 2012 będzie jeszcze pobór, ale obecnie wyglądało to tak, że jeżeli dyplom nie wpłynął, krótko po upływie terminu przychodziło wezwanie do wojska.

To co chciałeś tam wpisać to będzie dobrze - nie interesuje ich raczej jak to jest napisane, ważne żeby była nazwa uczelni i data.

Poza tym na każdej uczelni to właśnie dziekan wystawia takie zaświadczenie (najczęściej na prośbę studenta), bo to w końcu w Twoim interesie jest dostarczenie dokumentu potwierdzającego pobieranie nauki i umożliwiającego odroczenie służby wojskowej.

Zresztą i tak będziesz musiał zjawiać się w WKU co rok i przedstawiać pisemko, że kontynuujesz naukę 8)

Niekoniecznie.

Ja nie musiałem.