Wkurzająca reklama

Dziękujemy bardzo :slight_smile: No ogólnie przydało by się zatrudnić kogoś do autoryzacji wyświetlanych reklam, albo ujednolicić to wszystko do jakiegoś jednego czy dwóch typów.

Prawda jest jedna - im mniej jest wyskakujących reklam tym miej będzie użytkowników używających Adblocka i podobnych dodatków. Bo jeśli na forum i w vortalu będą pojawiać się takie reklamy jak wspomniał kolega Vanshei - które po pierwsze tylko i wyłącznie zaniżają poziom vortalu to użytkownicy takich wtyczek będą używać.

Dlatego rozwiązaniem jest stosowanie “nieinwazyjnych” reklam, które użytkownikom nie będą przeszkadzać - sam miałem wyłączonego Adblocka na DP dopóki nie pojawiła mi się pierwsza wyskakująca reklama. Gdy ją zobaczyłem bardzo szybko odznaczyłem opcję “Don Run on dobreprogramy.pl” i tak zostało do dzisiaj.

Natomiast jeżeli np. szukam jakiejś fajnej strony www i nie zobaczę na niej żadnych wyskakujących reklam, a w zamian za to jedno lub dwa okienka z reklamami Google’a, to bardzo chętnie w te reklamy kliknę - tylko po to, żeby nagrodzić autora za ciekawą pracę.

Dlatego może całkiem by zrezygnować z takich reklam? Jeśli takie reklamy nie będą się pojawiać ja z chęciom wyłączę ponownie Adblocka na DP.

Posty przy okazji chyba też zablokowało, jak dostałeś taką reklamą po oczach to wysyłaj mejla do redakcji lub zgłaszaj na forum. Sam reklam na dp nie blokuje, ale od paru miesięcy czasem wyskakuje mi taki pop-up z ankietą.

fe19f00d3c68e19em.png

Tobi , te badania gemiusa wyskakują na różnych stronach.

Zdaje się ze na dole tej strony jest możliwość zablokowania tego badania poprzez dodanie ciasteczka, miałem tak w innej ankiecie :slight_smile:

Co 1-2 dni czyszczę kompa CCleanerem to po ciasteczkach śladu nie będzie.

Właśnie ukazało mi się coś takiego:

http://screenshooter.net/91748143/vrgtqux

Może to nie wyskakuje ani nie zajmuje całego ekranu, ale jest po prostu (przynajmniej dla mnie) obrzydliwe.

Kpc21 , popraw linka bo się nie otwiera :slight_smile:

Myślę że to tymczasowy błąd serwera.

Tu macie:

http://img256.imageshack.us/img256/6028/myerfak.jpg

Czy reklamy miedzy postami to celowe działanie, czy może Google się bez pytania wcisnęło?

Chyba chodzi o kasę, bo reklamy Google pojawiły się też przy każdym newsie. Osobiście mi to nie przeszkadza, a jeśli ma to pomóc to proszę bardzo, byle żadnych Pop-Upów i wyjeżdżających reklam które trzeba zamykać.

Nie ma sie co dziwić że takie reklamy się pojawią wszysko kosztuje nic za darmo się nie ma i trzeba się cieszyć że portal działa :slight_smile:

No niestety, zaręczam Wam, że wprowadzenie jakiejkolwiek nowej formy reklamowej jest dla nas bolesne i robimy to bardzo niechętnie, niemniej jednak nie jesteśmy samochodem na wodę. Sporo nas kosztuje w stosunku do konkurencji kategoryczny sprzeciw wobec wszelkich pływających okienek i innych form reklamowych zasłaniających treść. Inni stosują agresywne formy reklamowe, co oczywiste są one najbardziej korzystne finansowo. My tego nie robimy i robić, jak wielokrotnie podkreślaliśmy, nie będziemy. Musimy jednak jakoś działalność finansować w związku z tym poszukujemy rozwiązań kompromisowych, które nie byłyby nadmiernie inwazyjne w stosunku do Czytelników, a jednocześnie generowałyby jakieś przychody. Na razie reklamę googlową na forum wprowadziliśmy testowo, mamy nadzieję, że przyjmiecie ją ze zrozumieniem.

Ależ oczywiście, bynajmniej ja ją akceptuję i rozumiem, byle udało się wyeliminować takie problemy jak dublowanie postów opisane w temacie o błędach na forum :slight_smile:

Taką reklamę jeszcze można przeżyć, lepsze miedzy postami niż takie jak na forum np purepc, gdzie wpychają się w treść:

7fc79ad0f94f5dc5m.png

To jest takie a’la-popup. Więc tego raczej też nie będzie.

Swoją drogą czy Google nie powinien personalizować reklam? Bo ja tutaj w tej chwili widzę reklamę sushi. A wydaje mi się że Google działa tak, że daje reklamy związane z tematyką danej strony.

Na pewno Ale Urwał jest tematyką tej strony :stuck_out_tongue:

Reklamy Google są “inteligentne” i z czasem dostosowują się do gustów odwiedzających. By to, co w reklamach stało się sensowne, trzeba poczekać. (Jak długo? Google jedne wiedzą…)

Chyba nie za bardzo :twisted:

:wink:

Jeśli chodzi o reklamy Google, ja za to mam pełno holenderskich reklam ale mam nadzieję, że redakcja nie traci na tych zagranicznych reklamach :wink:

Pozdrawiam!