Wkurzające posty

Czy wkurzają was posty niepoprawne pod względem ortograficznym? Według mnie powinniśmy ruszyć mózgi i zacząć pisać poprawnie!

Akcja ratująca polszczyznę: http://www.bykom-stop.avx.pl

A mnie denerwują posty nic nie wnoszące do tematu i zaśmiecające forum. I co ? I tak się to nie zmieni.

Mam to w stopce (tylko coś stało się z buttonem, będę musiał zmienić). Swoją drogą to punkt 2.14 regulaminu mówi wyraźnie:

Mnie denerwują bo niektóre są naprawdę rażące i to w bardzo popularnych słowach.

I tematy niektóre też… ten akurat o ortografii mi się podoba :wink:

Mnie też :twisted:

A mnie nie bo język Polski znam

mi sie słabo robi od takich tematów :? :x

To, czy coś się zmieni zależy wyłącznie od samych piszących.

Wystarczy aby każdy kto pisze wiadomość poświęcił minutę więcej i postarał się aby jego post był poprawny (nie tylko pod względem ortograficznym :wink: ) zamiast w pośpiechu pisać byle co i byle jak.

sdar pisałem odnośnie poziomu merytorycznego postów a nie ortografii.

El Presidento

:wink:

Niestety to i inne takie propozycje, pozostają w sferze marzeń.

A mnie nie denerwują, w końcu jesteśmy tylko ludźmi i możemy popełniać błędy. Chociaż te rażące to trochę mnie denerwują.

nie tylko regulamin forum

gdy zbierałem informacje do mojego tematu maturalnego doszukałem sie w prawie paragraf mówiący o tym, że musimy poprawnie pisać :lol:

jak znajde to jeszcze raz to podrzuce cos dokładniejszego

ja nie lubię jak ktoś pisze totalne bzdury. ortografia to nie jest rzecz który wszyscy znają w 100%, lecz zgadzam się z tym że byki w tych wyrazach jak który czy że to mnie totalnie rozbrajają :morning:

jeśli ktoś pisze z błędami ortograficznymi to:

a) jest dysortografem/ dyslektykiem/ inne dys- i ruszenie mózgiem mu nie pomoże… to nie jego wina, że pisze z błędami

b) robi błędy bo mu się nie chce przestawić się, aby pisać poprawnie a co za tym idzie nie będzie mu się chciało tak jak ty powiedzialeś “ruszyć mózgiem”

czyli podsumowując - i tak nic nie zdziałamy w tej sprawie ;] jak dla mnie temat bez sensu (wygłaszam tylko swoją opinię)

Co jakiś czas sprawa powraca jak bumerang i jest nadzieja,

że niektórzy zaczną się wreszcie zastanawiać na ewentualnymi

skutkami łamania punktu 2.14 regulaminu

Off-topem : Mozilla Firefox ma fajną opcje jak zapewne zauważyła większość z was , która sprawdza poprawność słów . Jeżeli coś sie źle napisze zostanie to podkreślone na czerwono i potem wystarczy kliknąć PPM i automatycznie poprawić swój błąd . Przydatna opcja dla dyslektyków itd .

schowek03bw3.jpg

“Komputer za mnie sprawdzi!”

Cytat ze strony http://www.bykom-stop.avx.pl

Fakt. Jak ktoś jest dyslektykiem to niech wkleja każdego posta do Worda.

To akurat jest uleczalne.

W dobie modułów do sprawdzania pisowni do przeglądarek czy edytorów tekstu argument jest średnio atrakcyjny.

Jak mówił przywódca krasnoludków w Seksmisji - będziemy kochać ich tak długo, aż oni pokochają nas - wytłumaczenie tego proszę sobie samemu dośpiewać. :stuck_out_tongue:

Wydaje Ci się.