Włacz funkcje sieci bezprzewodowej

Witam. Mam problem z wifi a dokladniej od wczoraj. W nocy uspalem laptopa a przed tym wifi normalnie dzialalo, dopiero po wlaczeniu przestalo dzislac wifi, wszytsko jest wlaczone jak nalezy ale dalej nic nie dziala. Widnieje tylko krzyzyk na tej ikonce od wifi.

Poszła karta sieciowa prawdopodobnie…

Uruchom hotspota w telefonie i zobacz, czy to samo…
Zaatakować też mogło coś sterownik od WI-FI. Jaki lapek??

Juz uruchamialem to samo . Laptop to asus x75u

Pobierz serowniki i spróbuj je przeinstalować. Podepnij laptopa przewodem Ethernet, jak masz złącze RJ-45 do routera i pobierz stery od WI-FI.
Centrum pobierania | Oficjalne Wsparcie | ASUS Polska

Okej to bede probowal. Dam potem znac czy cos sie zmieniło.

Ja na tej stronie Asusa „X75U” nie mogłem znaleźć… To chyba chipset jest…

Na spodzie laptopa, na naklejce - o ile ją masz - będzie „Model” i tam jest oznaczenie modelu. Jak nie tam, to w UEFI…

Zacznij od sprawdzenia czy wystarczy uruchom ponownie (zapisz sobie ważne dokumenty by nie przepadły - podobnie ze sesją przeglądarki by jak najmniej stracić w niej treści i kart).

Mnie ostatnio chyba uspał się Ethernet i nie wiedziałem o co chodzi – jak zajrzałem do menadżera urządzeń to tam miałem kod 43 dla karty przewodowej (wystarczyło w moim przypadku kartę wyłączyć i włączyć i ruszył internet).

X75VD, u i v praktycznie tak samo tu wygladaja

Juz sprawdzalem i nie zadzialalo, stary laptop to moze juz cos z karta jesr nie tak

Zainstalowalem i uruchomilem ponownie lapka i dalej to samo
Nie chce tworzyc nowej odpowiedzi to tu wstawie


zdjecie

A więc musi być jakiś fizyczny włącznik.

Sprawdź kombinacje Fn z F1-F12 (Google grafika sugeruje F2).

Być może jest osobny przycisk do Wi-Fi lub jakiś suwak On/Off (jak masz klawiaturę bez F2 znaczka Wi-Fi).

Fn + F2

image

Kombinacja nie dziala albo nic nie daje a fizycznego przycisku tez nie widze

Tak jak napisał @januszek, w tym modelu FN + F2.
Jeśli to nie rozwiąże problemu, najlepiej jest uruchomić z pendrive z LInuxem i sprawdzić czy działa WIFI. Powinno z np. Mintem ruszyć od ręki.
W tym modelu zdarzały się też uszkodzenia płyty (w ogóle w tych X coś tam U plastikowych), które objawiały się znikaniem karty WIFI. Czasami pomagała wymiana na taką mniej prądożerną, a czasami nie.

A jakbym np. kupil karte sieciowa do usb to by wifi dzialalo?

Powinno jak nie padły ci porty USB.

Sterownik jak nie znajdzie się na płycie ani offline w bazie MS to może znajdzie go mechanizm dodawania sprzętu jak będziesz podłączony kablem Ethernetowym.

Karta wbudowana jest zwykle lepsza. Nie zajmuje portu, nie majta się, ma lepsze anteny (zwykle pod ekranem).

Zacznij od uruchomienia z Linuxa i sprawdzenia czy to nie jest wina softu. Może być też tak, że przełączanie zadziała pod LInuxem i po restarcie będzie działać na Windowsie, co też się zdarza.

Problem rozwiązany, padla karta sieciowa. Zamienilem ja z innym laptopem i wszytsko smiga. Dzieki wszystkim ktorzy chcieli pomoc

Na tym innym laptopie ta karta chodzi?