Włączająca się chińska reklama

(Andoy) #1

Witam nie wiem dlaczego ale co jakiś czas na moim komputerze włącza się automatycznie jakaś bodajże chińska reklama... zrobiłem wreszcie screena jednej z nich... prosze o pomoc jak to usunąć z mojego komputera aby mi to nie włączało się co kilka godzin... screen niżej

d8d184161a2fa581.jpg

(DarkPeter) #2

Po pierwsze, to zaktualizuj Internet Explorer do wersji minimum 8.

W ustawieniach zmień przeglądarki zmień stronę startową.

Przeczyść system CCleaner

(system) #3

Tak jak kolega pisze zainstaluj ie8 weż też przeskanuj

http://www.dobreprogramy.pl/Dr.WEB-Cure ... 12976.html

(Dimatheus) #4

Hej,

Jeśli po aktualizacji oraz po czyszczeniu systemu CCleaner'em oraz Dr Web'em problem będzie występował nadal, przeskanuj system przy pomocy narzędzia Malwarebytes AnitMalware. Jeśli to nie pomoże wykonaj logi przy pomocy programu OTL - instrukcje od programu znajdziesz w temacie OTL, GMER, RSIT, DSS i inne instrukcje oraz Zasady wklejania logów na forum, tytułowania tematów..

Pozdrawiam,

Dimatheus

(Andoy) #5

CCleaner nie pomógł, spróbuję tym Malwarbytes czy jakoś tak... A mam pytanie czy nie mogę po prostu zablować internetu explorer aby się on nie włączał? Korzystaw z Firefoxa więc mi on nie potrzebny...

(Dimatheus) #6

Hej,

Na dobrą sprawę można by go odinstalować, ale raz że jest to wysoce niezalecane, a dwa - prawdopodobnie po odinstalowaniu to FireFox wyświetlałby wspomnianą reklamę.

Na pewno warto zaktualizować IE do najnowszej wersji. To samo tyczy się systemu - jeśli nie posiadasz najnowszego dodatku SP3 do Windowsa XP (bo po screen'ie zakładam, że ten system posiadasz) koniecznie do doinstaluj.

Pozdrawiam,

Dimatheus

(Piotrkijak) #7

Andoy , zrób pełny skan antywirusem, bo masz syfa w systemie, tzw. adware. Tak jak wyżej zakrualizuje ie do wersji 8, bo 9 jest tylko na Vistę/7 i ewentualnie doinstaluj SP3. Zmień też antywirusa na Avirę, albo Eset Smart Security, albo Kaspersky Internet Security/ Antyvirus, bo domyślam się, że masz do kitu antywirusa, skoro wpuścił Ci syfa...