Włączający się samoistnie laptop, gdy tego nie chce

Temat daje w tym dziale, gdyż dotyczy w głównej mierze samego windowsa, ale do rzeczy…

Ostatnimi czasy ściągam troszkę więcej plików z sieci więc zostawiam laptopa włączonego na noc. Wygaszacz ekranu mam ustawiony na 2 minuty, wyłączenie ekranu monitora na 5 minut.

Z początku wszystko działa dobrze: wygaszacz się włącza, monitor się wyłącza po określonym czasie.

Ja zasypiam, ale gdy wstaję rano i patrze: monitor się samoistnie włączył, nie wyświetla nawet wygaszacz, tylko ekran logowania systemu windows. Dlaczego tak się dzieje?

Żeby rozwiać wszystkie wątpliwości: przez ten czas nikt przy laptopie nie majstruje więc to nie tego wina, iż ktoś się logował na inne konto w międzyczasie. Ma ktoś jakiś pomysł co z tym fantem zrobić? System XP HE + SP2

aju to normalne bo to jest laptop i ma włączone funkcje oszczędzania energii.

Musisz pogrzebać w funkcjach zarządzania energią i tam wszystko ustawisz co trzeba (patrz na opcje zasilania z zasilacza).

Gdzie to masz dokładnie nie jestem Ci w stanie powiedzieć bo nie wiem jakiego posiadasz lapka.

Przenosiny do Problemy.

tzn. fiesta mógłbyś spróbować mnie choć troszkę nakierować, gdzie tego szukać?

Bo rozumiem, iż nie chodzi Ci o to:

wh448qk8qeq900lrm.jpg

A spróbuj zmienić schemat zasilania na stacjonarny, jak go zostawiasz na noc.

Jak pracujesz normalnie, wróć do schematu Przenośny, laptop.

ok. spróbuje i jutro zdam relacje :wink:

To nic nie da, windows wylogowuje konto użytkownika po jakimś tam czasie dlatego masz ekran logowania.

To pozostaje wyłączć opcje logowania do windy, to było chyba control userpasswords 2 ??

:? Mi się wyświetla ekran logowania, ale cały czas jestem zalogowany na swoim koncie. Jedynym problemem jest to iż samoistnie bez powodu włącza się monitor w laptopie.

Więc to chyba nie to, zobaczymy porade fiesty bo ide już spać :wink:

Złączono Posta : 08.02.2006 (Sro) 6:25

Update:

Niestety to samo.

Rano był ekran logowania pomimo przełączenia na zasilania na “stacjonarny” .

Jakby ktoś miał inne pomysły to słucham

A może jednak wyłącz tą opcje logowania i wtedy zobacz

A o co chodzi dokładnie z tym logowaniem do windy,

gdzie to wyłączyć?