Włączam XP uruchamianie zatrzymuje się na ekranie ładowania


(Mn03) #1

Witam,

mam takiproblem, kiedy uruchamiam kompa (z systemem XP) uruchamianie zatrzymuje się na ekranie ładowania, po wejściu w BIOS'a wszystkie opcje są praktycznie niedostępne tylko wyświetla jakieś tam informacje. Podczas wlaczania wyskakuja mi opcje uruchom system Windows normalnie, awaryjnie, ostatnia działająca konfiguracja, z wierszem polecenia... Ale co bym nie wybrała to i tak zatrzymuje się na ekranie ładowania. Po wybraniu wiersza polecenia również nic, włącza się pusty czarny ekran i nie da się zupełnie nic wpisać. Po próbowaniu uruchomienia z płyty CD, komputer również coś się niby rusza ale ostatecznie nie da się uruchomić i włącza się znowu ponownie i znowu zawiesza na ekranie ładowania... Co muszę zrobić ? Pomóżcie :slight_smile:


(Lukasdrw) #2

Czy skanowała Pani ostatnio komputer w poszukiwaniu wirusów w tym folder Windows? Jak nazywał się program antywirusowy? W miarę możliwości proszę o odp.


(Mn03) #3

Na komputerze był zainstalowany eset smart security 4 i od czasu do czasu komputer był całościowo skanowany ale ostatnio to niestety dosyć dawno, tyle tylko, że antywirus był włączony cały czas


(stalesz) #4

Proszę podać treść "jakiejś informacji"..Może jej zdjęcie..


(Mn03) #5

Nie mam niestety teraz mozliwosci zdjecia zrobic i napisać konkretnie dopiero wieczorem, ale w każdym razie po wejściu po kolei w kazdy plik w BIOS'ie gdzie są różne te opcje, że można zmieniać ustawienia to ich nie ma, jest zero manewru tylko wyświetla te "jakieś napisy", napiszę w godzinach wieczornych jak bede mialka tylko mozliwosc sprawdzic


(stalesz) #6

Może przynajmniej kup baterię do CMOS-u,sklep komputerowy lub zegarmistrz.Jeśli stara padła może sie przydać.Wydatek niewielki.