Włączam XP uruchamianie zatrzymuje się na ekranie ładowania

Witam,

mam takiproblem, kiedy uruchamiam kompa (z systemem XP) uruchamianie zatrzymuje się na ekranie ładowania, po wejściu w BIOS’a wszystkie opcje są praktycznie niedostępne tylko wyświetla jakieś tam informacje. Podczas wlaczania wyskakuja mi opcje uruchom system Windows normalnie, awaryjnie, ostatnia działająca konfiguracja, z wierszem polecenia… Ale co bym nie wybrała to i tak zatrzymuje się na ekranie ładowania. Po wybraniu wiersza polecenia również nic, włącza się pusty czarny ekran i nie da się zupełnie nic wpisać. Po próbowaniu uruchomienia z płyty CD, komputer również coś się niby rusza ale ostatecznie nie da się uruchomić i włącza się znowu ponownie i znowu zawiesza na ekranie ładowania… Co muszę zrobić ? Pomóżcie :slight_smile:

Czy skanowała Pani ostatnio komputer w poszukiwaniu wirusów w tym folder Windows? Jak nazywał się program antywirusowy? W miarę możliwości proszę o odp.

Na komputerze był zainstalowany eset smart security 4 i od czasu do czasu komputer był całościowo skanowany ale ostatnio to niestety dosyć dawno, tyle tylko, że antywirus był włączony cały czas

Proszę podać treść “jakiejś informacji”…Może jej zdjęcie…

Nie mam niestety teraz mozliwosci zdjecia zrobic i napisać konkretnie dopiero wieczorem, ale w każdym razie po wejściu po kolei w kazdy plik w BIOS’ie gdzie są różne te opcje, że można zmieniać ustawienia to ich nie ma, jest zero manewru tylko wyświetla te “jakieś napisy”, napiszę w godzinach wieczornych jak bede mialka tylko mozliwosc sprawdzic

Może przynajmniej kup baterię do CMOS-u,sklep komputerowy lub zegarmistrz.Jeśli stara padła może sie przydać.Wydatek niewielki.