Włączanie kompa

Witam mam taki problem

przy włączaniu na początku, pojawia się napis Device #01 i stoi na tym (nie włącza się dalej) dopiero gdzieś po ok. 15min. włączy się… Ale gdy zrobie reset to idzie.

Screen:

http://img405.imageshack.us/img405/2999/dsc00008kz1.jpg

Pewnie jakis vir :slight_smile: albo blad w systemie lub biosie ;], Zrob format najlepiej.

z formatem będzie gorzej :):slight_smile: lepiej to jakoś naprawić tylko niewiem jak :(:(:frowning:

a reset biosa?

lub wgrać na nowo nowiutki bios? tylko że to jest nie bezpieczne…

i przede wszystkim od kiedy zaczął sie pokazywać ten błąd w takiej postaci że się uruchamia po 15 minutach?


Intel Pentium 4 - 2.66 GHz, Kingston 512 MB DDR, ****** , Seagate 160 GB / 7200.10, LG Flatron 17"

Mam tą samą płytę główną i u mnie nie ma nic podobnego.

Kilka wskazówek:

Jeśli nie używasz kontrolera SATA, to możesz go tymczasowo wyłączyć chociaż u mnie na włączonym bootuje normalnie. Niemniej jednak to on może być przyczyną takiego zastoju podczas uruchamiania komputera.

Widzę, też że BIOS probuje wyszukać masowe urządzenia magazynujące USB i nie może ich znaleźć (i to wg mnie może być główną przyczyną) - zapewne masz źle ustawione priorytety bootwania. Ustaw odpowiednio priorytety bootowania w BIOS’ie, urządzenia z których nie bootujesz niech nie będą wyszczególnione na liście albo niech będą na samym końcu tej listy.

Czyli:

1st boot device: 1st floopy drive (chyba, że nie masz stacji dyskietek)

2nd boot device: cd-rom (z którego instalujesz zawsze system)

3rd boot device: Dysk twardy (na którym masz system) zapewne będzie to PM [model dysku] (PM = Primary Master).

dalsze źródła bootowania ustaw na puste albo na sam koniec wciśnij bootowanie USB itp.

Daj znać czy pomogło.

Jeśli chcesz aktualizować BIOS to użyj do tego celu Windowsowskiego ASUS Update (bo chyba tej marki masz płytę główną?). Najnowszy BIOS dostępny dla tej płyty to wersja 1011 i updatuje się do niej bez problemu. Pierw jednak radzę sprawdzić te ustawienia BIOS’a o których pisałem wyżej.

BTW: zamiast wklejać obrazek podaj linka do niego, bo forum się strasznie rozjeżdża ;).

Zrobiłem tak ale nie pomogło :frowning:

Złączono Posta : 01.10.2007 (Pon) 21:28

Pomoże mim ktoś?

Próbowałeś z wyłączonym kontrolerem SATA?

wczytaj defaultowe ustawienia w biosie…

Popieram pomysł. Po za tym masz załocząne 3 urządzenia pod usb myche, klawiature i Storage Device, wez to wyłącz bo na screenie widać, że wyszukuje Ci tego sprzętu.

ok sprubuje

Złączono Posta : 13.10.2007 (Sob) 20:19

Storage Device - to jest czytnik kart pamięci kilka razy spad na ziemi spad mi jakieś 4 razy i działał ale kiedyś znowu mi spadł i nie sprawdzałem go a teraz chciałem sczytać kartę i nic (nie działa) odłączyłem go i chyba poszło wszystko działa jak trzeba :wink: dzięki za pomoc