Właczanie komputera i samoczyne restartowanie

Witam!

Mam problem od pewnego czasu , mój komputer przy włączaniu nie odpala za pierwszym razem ,nie umiem tego opisać za bardzo, ale to jest coś podobnego jak by ktoś próbował zapalić samochód ale nie może za pierwszym razem po chwili odpuszcza ,ale podchodzi znowu i udaje mu się .Coś szczególnego gdy komp mi nie łapie za pierwszym razem to myszka świeci, ale muszę komputer wyłączyć(wyłącznik z tyłu komputera) i po odczekaniu aż myszka zgaśnie włączam i odpalam ponownie.Musze tak robić około trzy razy bo wtedy już załapie , czasem bywa że za pierwszym razem chwyci. To jest jedno zmartwienie.Kolejne to że komputer sam mi się resetuje , słucham muzykę , czytam informacje i nagle się wyłącza .Komputer jest dosyć stary bo mam go od 2000r ,ale pewne części były wymieniane. Jestem zielony w sprawach komputerowych ,ale podejrzewam że to może być wina zasilacza. A jeszcze chce go trochę używać bo zakup nowego dopiero jak będą pieniądze :wink: .Może ktoś miał taki problem?

Procesor Intel Celeron

631 MHZ , 320 MB RAM

Radeon 7000

Pozdrawiam.

Jak z porządkiem w budzie?

Odpal HWMonitor i zobacz jakie temperatury osiągają podzespoły.

przegrzewania bym nie podejzewal tylko raczej zasilacz gdyz jak wspomnial "mój komputer przy włączaniu nie odpala za pierwszym razem " czyli podzespoły nie maja wysokiej temperaturki

No to pożycz od znajomego porządny zasilacz i zobacz czy na nim te same problemy będą.

Lub jeśli masz woltomierz, sprawdź napięcia, czy są poprawne.

Co wykazał HWMonitor -->

http://wrzucacz.pl/file/6761243165048

Czasem Max podskoczy do 46*C

Niestety czujników na procesorze czy innych podzespołach nie masz (a przynajmniej HWMonitor nie odczytuje). Obstawiam zasilacz, ale w takiej sytuacji to najsensowniej zanieść do serwisu z prośbą o zdiagnozowanie, bo prawie na pewno jest to wina hardware.

Dzięki bardzo za wszystkie odpowiedzi :slight_smile: