Włączanie komputera- problem

Witam!

Próbuję zdiagnozować mojego PC: od jakiegoś czasu mam problem ze startem komputera. Muszę kilkanaście, a czasem nawet więcej razy kliknąć power, zanim komputer odpali( oczywiście nie z prędkością klikania LPM w FFP ;). Ponad to po każdym wyłączeniu komputera, włącza się on samoistnie ponownie. Jeżeli komputer jest uruchomiony, wszystko działa normalnie. Także raczej nie jest to wina zasilacza, ani innych podzespołów. Softu raczej też nie. Myślę, że może to być wina przycisku ‘power’, jednak fakt samoistne włączania się komputera po jego wyłączeniu częściowo to wyklucza. Czekam na Wasze pomysły.

Czy przy odłączonym kablu sieciowym (internetowym) również włącza Ci się samoistnie komputer? Kiedy ostatni raz wymieniałeś bateryjkę w BIOS’ie?

Wręcz przeciwnie! Wyłącznik i reset to wyłączniki astabilne (zamykasz na chwilę obwód i po puszczeniu przycisku go rozwierasz) więc uszkodzony przycisk Power jest tu głównym podejrzanym. W miejsce wtyczki Power na płycie głównej wepnij Reset a wtyczki Power na razie nie wpinaj - zobaczysz czy problem ustąpi czy nie.

:roll:

…moim zdaniem wygląda na to na niestabilność napięć (płyty głównej) w chwilach przeciążeń - stany nieustalone przy włączeniu lub wyłączeniu, oczywiście uszkodzenia przełącznika wykluczyć nie można. Sprawdź na płycie głównej czy nie masz spuchniętych kondensatorów jeśli są to je wymień. Przyjrzyj się też dokładnie zasilaczowi - pomierz multimetrem napięcia pod obciążeniem, ewentualnie podmień go na czas sprawdzenia.

tu masz filmik jak wygląda spuchnięty kondensator:

Przepraszam za brak wcześniejszej odpowiedzi- miałem problemy z internetem( wina po stronie dostawcy). Mam nowy objaw- dzisiaj po podłączeniu komputera do zasilania miał on ‘drgawki’- na 2 sekundy zaczynał się uruchamiać po czym się wyłączał… i tak w kółko dopóki do nie włączyłem.

@boykott: tak, nie robi to różnicy, a internet mam bezprzewodowy. Bateryjki nie wymieniałem od >3 lat, jednak czytałem, że objawem słabej baterii jest rozregulowany zegar( co u mnie nie występuje).

@SilberPunkt: za raz spróbuję( po ukończeniu tego postu)

@Ja$ Jeśli chodzi o kondensatory, to nie za bardzo mam jak to sprawdzić gdyż wyglądają one tak(img mojej płytki): http://www.overclockers.ru/images/lab/2010/01/22/299_gigabyte_ga-p55m-ud2_wocooler_big.jpg

a multimetr mogę mieć na jutro, to pod wieczór napiszę jaki efekt

Dodane 11.06.2013 (Wt) 16:35

Działa!

Jakby ktoś miał podobny problem:

Próbowałem zrobić tak jak napisał SilberPunkt, zamieniłem po prostu miejscami kabel do Poweru i kabel do huba z usb w:

F_USB1 i F_USB2: http://www.overclockers.ru/images/lab/2 … er_big.jpg