Włączanie komputera tylko o danej godzinie

Szukam programu, który pozwoli na włączenie komputera/włączy go automatycznie o wybranej godzinie. Jednocześnie blokując możliwość uruchomienia go wcześniej. Czy taki program gdzieś krąży po internecie? Oczywiście - jak będę chciał wrócić do normy to żeby nie było problemów :stuck_out_tongue:

W biosie masz to do ustawienia.

A zablokujesz w ten sposob mozliwosc wczesniejszego wlaczenia?

Komputer sam sie nie włączy wcześniej, dopiero po ustalonej godzinie względem tej co jest w biosie.
No chyba że ktoś sam włączy go wcześniej ręcznie.

Wlasnie o zabranie mozliwosci wczesniejszego recznego wlaczenia autorowi chodzilo, a przynajmniej ja tak jego pytanie zrozumialem.

Odepnij z płyty głównej kable do panelu przedniego i zakręć budę xD
Opcjonalnie możesz jeszcze bios hasłem zabezpieczyć

Do głowy przychodzi mi tylko oprogramowanie do kontroli rodzicielskiej. Fizycznej kontroli nad gniazdkiem z prądem nie da się ogarnąć z poziomu pecetowego hardware.

No zgadzam się jedynie kompa wsadzić, jakoś zabudować w biurku czy gdzie indziej żeby pracownik nie miał jak grzebać i odłączyć kabel zasilania z panelu przedniego i ustawić w biosie i na hasło.

Raczej wątpię by pracownik wyciągał i rozbierał kompa na całej sali w pracy.
Ale jak sie uprze i podczas nieuwagi pracodawcy to i tak ma dostęp fizyczny i wszystko może pozmieniać, a hasło biosu zresetować za pomocą wyjęcia baterii m.in.

Tylko nie rozumiem po co taki zabieg robić że komp musi sie sam wyłączać i włączać o ustalonych godzinach stricke.

Dokładnie o to mi chodzi

Sam sobie chce to ustawić, żeby mieć więcej czasu na grę na gitarze :stuck_out_tongue:
A znowu jak złoże łóżko, ogarnę kompa chociaż na chwilę żeby coś sprawdzic (bo stanowisko mam “ruchome”) to nie chce sie tego przestawiać na godzine żeby zagrać na gitarze :stuck_out_tongue: I tak jak już przestawie komp do gry to siedzę przeważnie do 22, potem dopiero jakiś czas gitara. Głupie, ale trudno :smile:

Jak nie masz samo-zaparcia to zaraz po odcięciu na dniach będziesz sobie sam zaraz z powrotem podpinał aby działało jak wcześniej.

Tu nie o to chodzi. Mogę grać godzine przez ból palców. Później znowu godzine, ale tą godzine stukam o 12 w nocy i taki jest problem. Przestawie kompa to nie chce sie go przestawiać

Dlatego szukam takiego programu

Najlepiej ustawić w harmonogramie zadań usuwanie danych z partycji o danej godzinie z komunikatem na przód jakbyś o tym zapomniał.
Poza danym zakresem godzin dane na komputerze będą bezpieczne.
Taka ruletka powinna zachęcić się do włączania komputera w o ustalonym przez Ciebie czasie :wink:

Hah, genialne :smiley: Jak to ustawić? :smiley: