Włączanie komputera za pomocą klawiatury

jakiś czas temu zalałem moją prawie 10-letnią ergonomiczną klawiaturę microsoft-u whiskey i niestety nie pomogło dokładne jej przeczyszczenie :frowning: …kupiłem podobną - natural ergonomic keyboard 4000. i niby wszystko okay… ale opcja (ustawiana w bios-ie) uruchamiania komputera za pomocą jakiegoś klawisza (lub klawiszy) z klawiatury przestała działać. włączałem i wyłączałem ją, zmieniałem klawisz, wprowadzałem również grupę klawiszy (hasło). zainstalowałem nawet sterowniki. niestety wszystko na nic.

czy przyczyną może być port usb ? (poprzednia klawiatura była na ps/2)

tak… niestety…

u mnie było to samo po przejściu na usb;/

Tak przyczyną jest port - bios nie widzi urządzeń wskazujących podłączonych przez USB.

Instalacja sterowników nic nie da bo działają one dopiero z poziomu windowsa.

Kup sobie przejściówkę usb->ps/2 i powinno być po problemie zapłacisz 5 zeta a nie będzie Cię to denerwowało.

Niektóre bios-y pozwalają na sterowanie zasilaniem przez USB - poszukaj, może jest odpowiednia opcja, która uaktywnia taką możliwość.

Zawiń w ręczniki ze 2 a w pralce ustaw na wirowanie tylko, te stare klawiatury były prawie niezniszczalne warto spróbować :lol: Wiem dziwna porada ale można spróbować :wink:

czy ktoś może potwierdzić, że przejściówka (adapter) rozwiąże problem :slight_smile: ?

FXJ , spróbuję. jeśli nie pomoże to włożę jeszcze do piekarnika zawiniętą w folię :stuck_out_tongue:

Wątpię ale pożycz od kogoś (daj opis na gg) i sprawdź. Tylko nie stosuj od myszy bo nie zadziała w ogóle od razu mówię.

skąd ta wątpliwość…?

a czy na płycie głównej nie powinno być zworki dającej +5VSB portowi/portom USB ?

GA-X48-DQ6 …napisałem do Gigabyte, jeśli znasz odpowiedź wcześniej - daj znać :slight_smile:

zależy od klawiatury…

niektóre wersje działają poprzez przejściówkę… moja np nie;/

no dobra, ale czy można dokonać zmiany na płycie głównej (jak napisałem powyżej) ?

przeglądając instrukcję znalazłem coś takiego…

14358915.jpg

Zwyczajna budowa złącza USB na płycie głównej:

http://pl.wikipedia.org/wiki/USB

Takie coś się tam podłącza, oraz czytniki kart itp. Tylko się nie pomyl z FireWire! !!

http://www.allegro.pl/item874239403_4x_ … u_bcm.html