Włączanie " niewidzialnego" skryptu przy logowaniu w W Vista

Startowanie przy logowaniu “niewidzialnego” dla użytkownika skryptu w Windows Vista

W tym poradniku przedstawię dość prosty sposób, jak zrobić “niewidzialny” skrypt w Win. Vista. Jako że pod tym systemem ostatnimi czasy miałem problemy z Windows Media Player’em, a raczej dwiema niesfornymi bibliotekami - jscript.dll i vbscript.dll które zawsze po starcie systemu same się “wyrejestrowywały” i musiałem napisać skrypt, który by je od nowa rejestrował przy każdorazowym logowaniu, jednak widok okna cmd na starcie nie zadowalał mnie. Na tym przykładzie pokażę jak zrobić tak by ten skrypt był “niewidzialny”.

Na początku ściągamy ten oto program : http://www.ntwind.com/download/hstart.zip . Po ściągnięciu rozpakowujemy go jakimś programem np. WinRAR czy coś innego z obsługą Zip’ów. Plik hstart.exe kopiujemy do X:\Windows\System32. X to nasza partycja na dysku, na której mamy zainstalowanego Windows’a. Teraz tworzymy nasz skrypt. Otwieramy notatnik i kopiujemy do niego _ hstart /NOWINDOW _ - nie widać okna cmd przy włączeniu skryptu. A potem " jakieś tam polecenie" - można ich dać kilka. Mój skrypt dla rejestrowania tych dwóch bibliotek wygląda tak :

hstart /NOWINDOW "regsvr32 /s jscript.dll" "regsvr32 /s vbscript.dll"

Teraz klikamy na Plik --> Zapisz jako…. W Zapisz jako typ wybieramy Wszystkie pliki (*.*), a w Nazwa pliku wpisujemy coś_tam .bat. Nasz skrypt również zapisujemy w X:\Windows\System32. Teraz ustawiamy żeby nasz skrypt włączam się przy logowaniu. do tego celu posłużymy się narzędziem wbudowanym w system Windows Vista - Harmonogram zadań. Wchodzimy w menu start i w wyszukiwarce wpisujemy Harmonogram zadań. Pokażą się wyniki wyszukiwania - włączamy Harmonogram zadań. Włączy się okno programu.

77da9855f487dd70m.jpg

Teraz klikamy na Utwórz zadanie …. Teraz ustawiamy tak:

Nazwa : wpisujemy dowolny tekst

Opis : możemy to sobie pominąć

Uruchom tylko wtedy, gdy użytkownik jest zalogowany: zaznaczamy to

Uruchom z najwyższymi uprawnieniami : zaznaczamy to - skrypt jest od teraz uruchamiany z prawami administratora

Przechodzimy do zakładki Wyzwalacze. klikamy na Nowy …. Teraz ustawiamy tak:

Rozpocznij zadanie : Przy logowaniu

Wybieramy użytkowników według uznania

Włączono : Zaznaczamy to

Klikamy na OK

Przechodźmy do zakładki Akcje i klikamy na Nowa … Ustawiamy tak:

Akcja : Uruchom program

Klikamy na Przeglądaj i wybieramy nasz_plik_skryptu.bat. Jest on w X:\Windows\System 32

Klikamy na OK

Przechodzimy do zakładki Warunki. Tutaj zostawiamy wszystko odznaczone.

Przechodzimy do Ustawienia. Tutaj ustawiamy jak nam się podoba.

Teraz klikamy OK.

Teraz cieszymy się włączającym się przy logowaniu “niewidzialnym skryptem”

Autorem poradnika jest : kuhar. Udzielam zgodę na kopiowanie go, jeśli poda się mnie za autora.