Właczanie obsługi 4 rdzeni

witam!

zauważyłem że mam włączone tylko 2 rdzenie.podczas uruchamiania komputera w starcie jest do włączenia “acc function” klawiszem “4”.jednak gdy go włączam pojawia się po naładowaniu się windowsa niebieski ekran z białymi napisami.

nie wiem co o tym myśleć i robić by to dobrze działało.

jeżeli potrzeba do tego jakichkolwiek informacji o komputerze to je napisze.

mój sprzęt:

amd phenom II X2 550

3.10 Ghz

ram 4.00 gb

32 bit system

service pack 1

Hymm, ale przecież Twój procesor ma 2 rdzenie?

więc co robi tam ta opcja?

http://vip.asus.com/forum/view.aspx?id= … uage=en-us

Mój angielski jest wprawdzie godny pożałowania :smiley: , to jednak z tego co tam jest napisane wynika, że ACC Function to funkcja, która pozwala właśnie na “odblokowanie” rdzeni, jeżeli takowe “do odblokowania” w procesorze istnieją. Jako, że Twój procesor posiada tylko dwa “aktywne” rdzenie, z tej funkcji po prostu nie skorzystasz.

Mam nadzieję, że poprawnie wyjaśniłem o co chodzi. Jeżeli nie, to proszę, niech mnie ktoś poprawi :smiley:

Też mam Phenom’ a II x2 550 z odblokowanymi dwoma rdzeniami. Napisz jaką masz płytę główną.

Ta opcja pokazuje się dlatego, że płyta główna ma opcję włączania nieczynnych rdzeni. Ale, żeby je włączyć, to muszą być obecne w procesorze, a płyta tego nie wie, dopóki nie sprawdzi. A sprawdza dopiero wtedy, kiedy włączysz tę opcję. Najwyraźniej, Twój procesor ma TYLKO 2 rdzenie, albo rdzenie nieczynne NIE NADAJĄ SIĘ do włączenia bo nie “wyprodukowały się” prawidłowo.

Pozdrawiam

Panowie ja mam procek i7 który ma 4 rdzenie i kazdy rdzeń może obsłużyć 2 wątki po sprawdzeniu w msconfig miałem ustawione obsługę tylko 1 rdzenia , po wejściu w opcję pojawiło się 8 do wyboru . zaznaczyłem 8 i restart , komp się uruchamia ale nie widzę żadnego ALE TO ŻADNEGO przyspieszenia czy jakiejkolwiek różnicy , więc po co ta opcja ??

olo320i , ale nie było zaznaczenia tak ? i teraz jesteś w punkcie wyjścia :wink: Opcja nie był zaznaczona ,czyli wszystkie rdzenie działały ,teraz dałeś na max i jest po staremu.Opcją można wykluczać rdzenie.