Włączanie Projektora o zadanej godzinie

Witam, czy jest taka mozliwość aby czasowo włączać/wyłączać projektor podpiety do komputera? Dokładnie aby włączał się np. o 20 a wyłączał o 6 rano?

 

Projektor słuzy do prezentacji w godzinach nocnych, ponieważ jest wystawiony w witrynie i w ciagu dnia nie ma sensu aby był włączony, ponieważ jest za jasno i tak nic nie widać. Aktualnie Projektor jest uruchamiany ręcznie ale jest to kłopotliwe. Komputer, do którego jest podłączony i jest źródłem pracuje 24h/7.

 

Z góry dziękuję za pomoc.

 

PS. Admina przepraszam, jeżeli zły dział.

Programowany wyłącznik czasowy ??

Na przykład:

http://www.conrad.pl/Gniazdka-do-czasowników,-cyfrowe.htm?websale8=conrad&ci=SHOP_AREA_34927_0817015&ref=Adwords&gclid=CL3e_4SSlL4CFSbMtAodET4AoQ

Jeśli komputer pracuje cały czas to wystarczy zamontować podany powyżej czasowy wylacznik stosowany często w dekoracjach choinkowych (włączają i wyłączają się o danej godzinie). Należy jednak zwrócić uwagę na to czy projektor po odcieciu i zasilania i ponownym jego podaniu uruchomii się. Może być np. taka sytuacja, że projektor się nie włączy. Dojdzie do niego napięcie ale będzie w stanie czuwania. Radzę poszukać dokładnie w jego ustawieniach i sprawdzić czy sam projektor nie posiada takiej opcji - automatycznego włączania i wyłączania się o podanych godzinach

Dzieki za odpowiedzi - moja pierwsza myśl też taka była. Jednak stwierdziłem, że nie jest to dobre rozwiązanie z dwóch powodów:

  1. Automatyczne wyłączenie prądu spowoduje to, iż lampa nie będzie się samoczynnie chłodzić - chyba po coś jest ta opcja w projektorach, ze przed całkowitym wyłączeniem się chłodzi.

  2. Tak jak zauważył kolega pokrzywek - po zapodaniu napięcia projektor nie wstanie - tzn. testowałem to na zwykłym monitorze i faktycznie był on w stanie czuwania.

 

Przeglądałem specyfikację projektora ale nie znalazłem. Zagłębię się jeszcze dokładnie w szczegóły i przejrzę dokładnie instrukcję.

 

Dodam, że jest to projektor NEC M260XS - szczegóły odnośnie tego modelu tutaj

 

Pozdrawiam

Dokładnie, odcięcie od prądu pozbawi projektor chłodzenia.

 

Trzeba znaleźć jak programowo z kompa go wyłączać i włączać. 

Nie wiem czy do czegoś to Ci się przyda, ale ja do takich regularnych czynności na kompach używam program, którym i tak robię backup, czyli Cobian Backup, ale pewnie większość podobnych to umożliwia.  Z resztą pewnie starczyłby windowsowy harmonogram zadań.

Hej Cobiana wykorzystuje ale w tym przypadku jak miałby pomóc? Harmonogramem windowsowym też nie wiem jak wymusić wyłączenie projektora i włączenie go o żądanej godzinie.

 

Do mojego konkretnie modelu Nec (jest to dość rozbudowany model o dużej liczbie interfejsów, ale zależy mi na minimalizacji) znalazłem oprogramowanie do zarządzania NaviSetAdministrator 2. Jeszcze nie miałem okazji dokładnie się mu przyjrzeć. O postępach będę informował - dla potomnych.

 

 

pozdrawiam

Skoro to rozbudowany model - może gdzieś w opcjach da się ustawić, by działał lub nie zależnie od tego, czy komputer wypuszcza sygnał na monitor?

Chodziło mi o to, że jeśli nie ma oprogramowania od projektora, które by umożliwiało włączanie w określonych godzinach, a znalazłbyś coś co pozwalałoby ręcznie włączać/wyłączać projektor z poziomu komputera to po prostu możesz wrzucić to w jakiś program, gdzie właśnie możesz ustawić wykonywanie poszczególnych zadań wg harmonogramu.