Włączanie Routera w telefonie po zbliżeniu do tagu NFC

Mam laptopa Huawei Matebook d16 z tagiem NFC na obudowie(technologia do łączenia z telefonami Huawei) i telefon Samsung Galaxy A52S.

Chcę ustawić regułę, która po zbliżeniu telefonu do tagu NFC na obudowie laptopa włączy Router(hotspot) w telefonie. Wbudowana aplikacja „Tryby i procedury” załatwia sprawę(działa w zależności od godziny czy lokalizacji) ale jest problem w momencie próby skomunikowania się z tagiem. Mam komunikat że próba zapisania na tagu procedury nie powiodła się. Inna aplikacja NFC Tools widzi ten tag(nr seryjny, producent), podaje informację, że tag jest niezapisywalny.

Rozumiem, że nie da się wykorzystać tego tagu do ustawienia procedury? Należy kupić inny, zapisywalny w postacie naklejki, tak?

Dokładnie. Skoro to jest do komunikacji ze smartfonami Huawei’a, to chyba nic za wiele z tym nie zrobisz. może to jest Read-Only…

Kup naklejkę i tyle. Wtedy - nie wiem, czy wielokrotnie, ale będziesz mógł zapisywać procedury, makra itd.

Ok, dzięki.

I nie ma jakichś innych aplikacji / możliwości przypisania reguły: jeśli tel rozpozna tag o danym numerze seryjnym to włącza hotspot?

Nie raczej.

Ja tam w praktyce z czegoś takiego nie korzystam, ale wydaje mi się, że nie. Chyba że Tasker i jakieś makro, które po wykryciu tagu o nr seryjnym xyz uruchomi to to to. Jednak nie wiem, czy da się tak zrobić z regulami Samsunga, bo Tasker to już zupełnie inna platforma do makr itd.

Link:
Tasker – Aplikacje w Google Play

Jest jeszcze możliwość ustawienia wyzwalacza na połączenie Bluetooth z laptopem co też byłoby dobrą opcją.

Ale jak na razie niezbyt to dział.

Dobrze byłoby nie instalować innych aplikacji działających w tle i obciążających baterię.

No tak. Najlepiej wg. mnie kupić naklejkę. Tylko czy to można programować wielokrotnie?

No chciałbym móc zaprogramować to na zasadzie, że każde przyłożenie telefonu do tagu zmienia stan wł/wył routera.

No zrobisz tak bez problemu. Miałem na myśli to tylko, czy to można rozprogramować i zaprogramować inaczej. Jednokrotny zapis, czy wielokrotny zapis.

A to nie wiem. Nie bawiłem się z tagami NFC.

Jeszcze wiedzę, że jest możliwość wyzwolenia po połączeniu z danym urządzeniem bluetooth w tym przypadku z laptopem. Ale są z tym jakieś problemy, nie zawsze tel łączy się z laptopem.