Włączanie/Wyłączanie komputera pilotem

(Bolo92) #1

Witam, pomysł może śmieszny ale przydatny.

Ale czy by można zrobić tak aby komputer się włączał natychmiast gdyby miał zasilanie.

Wtedy tylko gniazdko zamontować na pilot i wyłączać/włączać komputer.

Oczywiście wiem iż to twardy reset dla komputera, brak prądu, ale to by było robione raczej rzadko.

Za to włączanie komputera za pomocą pilota(dopływ prądu i komputer odrazu się włącza), na komputerze mam wiele programów, każdy z rodziny coś wiecznie dorzuca i komputer mi się włącza blisko 2min, komputer też jest na górze a że narazie zrobiłem pokój prowizorkę więc raczej przesiaduję na dole :stuck_out_tongue: Pstryk pilotem i komputer się włącza.

Albo jakiś odbiornik zamontować zamiast przycisku do włączania wtedy by komputer też się mógł normalnie wyłączać.

(efazeti) #2

wyłączyć kompa pilotem to się da, ale czy da się włączyć to nie wiem, o tym nie słyszałem

(Goodprogram) #3

jak?

(efazeti) #4

pilotem od tunera tv :stuck_out_tongue: ale samego pilota też można kupić, pod USB :slight_smile:

(art678) #5

Witam. Mam tuner winfast 2000 xp expert i dzięki temu już od 2 lat mogę włączać i wyłączać komputer pilotem od tej karty

(Dybowski Filip) #6

http://allegro.pl/item285445974_pilot_p ... f_vat.html

Proszę napisz jeszcze do sprzedawcy czy można wyłączać nim kompa, ale moim zdaniem to to jest to czego szukasz.

(Bolo92) #7

Z tym że to tylko potrafi wyłączać(CD ze sterownikami, a to musi sprzętowo a nie programowo), a mi zależy na włączeniu.

Mniej więcej się czegokolwiek dowiedziałem, znalazłem w biosie że można komputerowi nadać zasilanie to ON i komputer działa, wtedy tylko gniazdko na pilota i jakieś rozwiązanie jest.

A połączyć takto podłączyć komputer kabelkami do guzika od włączania komputera, tyle że podczerwień nie ma zasięgu wielkiego, a radyjko robić to trochę za dużo.