Włączanie/Wyłączanie komputera pilotem

Witam, pomysł może śmieszny ale przydatny.

Ale czy by można zrobić tak aby komputer się włączał natychmiast gdyby miał zasilanie.

Wtedy tylko gniazdko zamontować na pilot i wyłączać/włączać komputer.

Oczywiście wiem iż to twardy reset dla komputera, brak prądu, ale to by było robione raczej rzadko.

Za to włączanie komputera za pomocą pilota(dopływ prądu i komputer odrazu się włącza), na komputerze mam wiele programów, każdy z rodziny coś wiecznie dorzuca i komputer mi się włącza blisko 2min, komputer też jest na górze a że narazie zrobiłem pokój prowizorkę więc raczej przesiaduję na dole :stuck_out_tongue: Pstryk pilotem i komputer się włącza.

Albo jakiś odbiornik zamontować zamiast przycisku do włączania wtedy by komputer też się mógł normalnie wyłączać.

wyłączyć kompa pilotem to się da, ale czy da się włączyć to nie wiem, o tym nie słyszałem

jak?

pilotem od tunera tv :stuck_out_tongue: ale samego pilota też można kupić, pod USB :slight_smile:

Witam. Mam tuner winfast 2000 xp expert i dzięki temu już od 2 lat mogę włączać i wyłączać komputer pilotem od tej karty

http://allegro.pl/item285445974_pilot_p … f_vat.html

Proszę napisz jeszcze do sprzedawcy czy można wyłączać nim kompa, ale moim zdaniem to to jest to czego szukasz.

Z tym że to tylko potrafi wyłączać(CD ze sterownikami, a to musi sprzętowo a nie programowo), a mi zależy na włączeniu.

Mniej więcej się czegokolwiek dowiedziałem, znalazłem w biosie że można komputerowi nadać zasilanie to ON i komputer działa, wtedy tylko gniazdko na pilota i jakieś rozwiązanie jest.

A połączyć takto podłączyć komputer kabelkami do guzika od włączania komputera, tyle że podczerwień nie ma zasięgu wielkiego, a radyjko robić to trochę za dużo.